Wokalista The Used: Chester Bennington uratował mnie przed samobójstwem

Maciej Koprowicz
09.11.2017 10:16
Wokalista The Used: Chester Bennington uratował mnie przed samobójstwem Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Bert McCracken ma ogromny dług wdzięczności wobec zmarłego w 2017 roku lidera Linkin Park, który pomógł mu wyjść z ciężkiej depresji.

Z perspektywy fana zawód muzyka rockowego wydaje się być rajem na ziemi. Fejm, hajs, podróże i przygody – kto by nie chciał tak żyć?

A jednak życie rockmanów nie jest usłane różami. Badania wykazały, że muzycy to grupa społeczna wyjątkowo narażona na depresję. Wie coś o tym Bert McCracken, frontman znanego amerykańskiego zespołu emo The Used, który zmagał się z tą ciężką chorobą w 2004 roku.

W wywiadzie dla „Forbesa” artysta opowiedział o swoich doświadczeniach z depresją, która doprowadziła go do myśli samobójczych. W tych trudnych chwilach pomogli mu przyjaciele, między innymi Chester Bennington z Linkin Park. Bert mówił:

Depresja kojarzy się z piętnem, wiemy, że nie ma na nią lekarstwa. Kiedy słyszę, gdy ktoś mówi o samobójstwie i wspomina o egoizmie, robi mi się niedobrze. Tak bardzo się wściekam, że natychmiast ucinam rozmowę.

W tamtym czasie, kiedy miałem myśli samobójcze był ze mną Chester. Uratował mi życie w 2004 roku.

Niestety, sam Bennington także zmagał się z depresją. W przeciwieństwie do McCrackena, swoją walkę przegrał - 20 lipca 2017 popełnił samobójstwo. Bert kontynuuje:

Fakt, że nikt nie był zdolny mu pomóc w tych chwilach jest czymś, co powinno nam dać do myślenia.

Sposób, jaki wybrałem na pogodzenie się ze śmiercią Chestera i mojego przyjaciela Traegana jest zupełnie inny niż sposób, w jaki godziłem się ze śmiercią w przeszłości. Już nie zamykam tego w sobie, ale mówię o tym przez cały czas, nie tylko moim fanom, ale i nieznajomym.

Śmierć Chestera, a także samobójstwo innego słynnego wokalisty, Chrisa Cornella sprawiły, że temat depresji wśród muzyków znów stał się szeroko dyskutowany. Do walki z tą chorobą przyznało się wielu znanych artystów, m.in. Corey Taylor ze Slipknota i Stone Sour.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.