Wokalista Toola ma poważne problemy z płucami. Powodem jest koronawirus
10.10.2020 10:57
Wokalista Toola ma poważne problemy z płucami. Powodem jest koronawirus Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Maynard James Keenan jakiś czas temu miał koronawirusa. Skutki COVID-19 odczuwa do dziś. Wokalista Tool i A Perfect Circle ma problemy z drogami oddechowymi.

Pandemia koronawirusa szaleje i zbiera swoje żniwo. Z miesiąca na miesiąc chorych przybywa, a COVID-19 nie oszczędza nikogo, nawet znanych osób. Jednym z zarażonych koronawirusem artystów był Maynard James Keenan - wokalista zespołów Tool, A Perfect Circle i Puscifer. Muzyk do tej pory boryka się z komplikacjami, jakie pozostawiła po sobie choroba.

Maynard James Keenan z Tool chorował na koronawirusa

Chociaż pandemia koronawirusa jest przez wiele osób na świecie bagatelizowana, COVID-19 sieje spustoszenie w organizmie zarażonych osób. Przekonał się o tym Maynard James Keenan. Chociaż muzyk chorował kilka miesięcy temu, wciąż odczuwa skutki wirusa.

Przeczytaj także

Wokalista Toola opowiedział o swoim stanie zdrowia w wywiadzie dla AZ Central. Okazuje się, że koronawirus spowodował problemy z płucami.

Pod koniec lutego nadal dochodziłem do siebie po COVID-19. Nadal mam do czynienia z komplikacjami. To było paskudne. Przeżyłem to, ale nie było to miłe. Ale zdecydowanie musiałem sobie z tym poradzić. (...) Trochę nie chciałem biegać dookoła, oznajmiając wszem i wobec, że jestem chory. Ale tak było. I są tego komplikacje. Musiałem stosować wiele leków, żeby się ich pozbyć. Wciąż kaszlę. Nadal mam uszkodzone płuca. (...) Nadal mam kaszel. Co drugi dzień mam napady kaszlu, ponieważ końce moich płuc są nadal uszkodzone. Właśnie pokonałem stan zapalny, który utrzymywał się na moim nadgarstku i dłoniach. Miałem atak autoimmunologiczny na przykład w postaci reumatoidalnego zapalenia stawów. Ogólnie, z tego, co rozumiem, wirus atakuje dziwne miejsca i jest to dość przypadkowe. Więc tak wygląda mój stan zdrowia.

Keenan zdradził, że w jego otoczeniu zachorowało wiele osób, nie koniecznie ludzie znajdujący się w grupie ryzyka. Jak widać, koronawirus to nie przelewki i może skutkować przykrymi następstwami przez długi czas.

Przeczytaj także

Maynard James Keenan co dalej z karierą muzyka?

Mimo choroby, która dotknęła narząd niezwykle ważny w pracy wokalisty, muzyk nie zamierza przechodzić na emeryturę. Nadal współpracuje z Toolem, A Perfect Circle i Puscifer. Ta ostatnia grupa wyda niedługo kolejny album. Już 30 października 2020 roku zespół zaprezentuje światu krążek zatytułowany "Existential Reckoning".

Przeczytaj także

Zobacz też: Znamy nominację do Billboard Music Awards. Metallica, Tool i Slipknot z szansą na wyróżnienie

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.