15.05.2018 13:34

Wokalista Toola ze sceny do kolegów: Proszę, skończcie wreszcie nagrywać swoje partie

Już 12 lat fani Toola czekają na jego nowy album, a wszystko przez drobiazgowość instrumentalistów. Nawet Maynard James Keenan zdaje się już tracić cierpliwość.

Wokalista Toola ze sceny do kolegów: Proszę, skończcie wreszcie nagrywać swoje partie
foto: kadr z wideo

Tool stał się symbolem muzycznej opieszałości. Wszystko dlatego, że na jego nową płytę czekamy aż od 2006 roku, kiedy wyszła „10.000 Days”. Co jakiś czas muzycy wywołują wśród fanów poruszenie, sugerując, że album już tuż, tuż, ale zwykle z tych sugestii nie wynika nic konkretnego.

Fani odetchnęli wreszcie z ulgą, gdy Adam Jones na początku marca 2018 ogłosił, że Tool wchodzi do studia, by nagrywać swój piąty studyjny album, Radość była jednak trochę przedwczesna. Choć Danny Carey zapowiadał, że płyta ukaże się przed majem 2018, to jak widać, obietnica okazała się bez pokrycia. Zespół najwyraźniej w swoim stylu ugrzązł w studiu, by cyzelować partie instrumentalne, co zdaje się potwierdzać wypowiedź Maynarda Jamesa Keenana.

Podczas koncertu Toola 13 maja 2018 na festiwalu Northern Invasion w Somerset w stanie Wisconsin, w trakcie wykonywania „Sober” wokalista rzucił ze sceny:

"

Boję się, że obrzucicie mnie bananami lub innymi owocami, bo wy, wspaniali ludzie, zaczynacie tracić pieprzoną cierpliwość. Więc błagam was, Danny, Adam i Justin, proszę, skończcie swoje partie, abym mógł dokończyć moje. "

Zobaczcie krótkie filmowe „streszczenie” koncertu w Somerset. Na początku wideo można posłuchać komentarza Keenana:

A Perfect Circle – koncert w Polsce

Tool wciąż ciężko pracuje nad płytą, a tymczasem drugi projekt Maynarda, A Perfect Circle, wyrobił się ze swoim czwartym albumem studyjnym – „Eat The Elephant” ukazał się 20 kwietnia 2018. 15 grudnia 2018 A Perfect Circle po raz pierwszy w karierze zagra koncert w Polsce – wystąpi w TAURON Arena Kraków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool