13.04.2018 12:02

Wokalista znanego metalowego zespołu aresztowany za kradzież gitar

Frontman popularnego na początku XXI wieku amerykańskiego zespołu został zatrzymany przez policję.

Wokalista znanego metalowego zespołu aresztowany za kradzież gitar
foto: kadr z wideo

Cameron Heacock, lider numetalowo-industrialnej grupy American Head Charge został 11 kwietnia 2018 aresztowany przez policję w kalifornijskim mieście Costa Mesa. Muzyk prowadził skradzionego vana.

Oględziny pojazdu wykazały, że w środku znajdował się kradziony towar. Policjanci dotarli także do powierzchni magazynowej, należącej do Heacocka. Ogółem znaleźli 13 gitar elektrycznych, w tym instrumenty Gibson Les Paul i Fender Stratocaster, a także motocykl. Przeprowadzający śledztwo funkcjonariusze odkryli, że 9 spośród skradzionych gitar, o łącznej wartości 10 tysięcy dolarów, pochodziło ze sklepu Guitar Center w Fountain Valley.

40-letni wokalista przebywa w areszcie policyjnym w Santa Ana. 13 kwietnia 2018 ma się odbyć jego rozprawa sądowa.

American Head Charge

Zespół American Head Charge powstał w 1997 roku w Minneapolis. Zdobył krótkotrwałą popularność na fali mody na nu metal  - grupę porównywano do Slipknota, a także Ministry, za sprawą industrialnych wpływów w jej muzyce. Największym przebojem zespołu był „Just So You Know” z albumu „The War Of Art” z 2001. American Head Charge wrócił na scenę w 2011 po kilkuletniej przerwie – w 2016 wydał czwarty album, „Tango Umbrella”. W 2017 zmarł jego 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News