02.08.2018 11:13

Wokalistka Arch Enemy: Modnie jest hejtować feministki i nazywać feminazistkami, ale bitwa się nie skończyła!

Alissa White-Gluz uważa, że nie można przymykać oka na sytuację kobiet w wielu krajach.

Arch Enemy
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Ostatnimi czasy mówi się coraz częściej o sytuacji kobiet. Płeć piękna zaczęła opowiadać o swojej nieciekawej sytuacji szczególnie w momencie, gdy aktorki oskarżyły słynnego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. To wydarzenie wywołało prawdziwą falę, bowiem kobiety przyznały się do tego, że niejednokrotnie znajdowały się w podobnych sytuacjach. Swoje wpisy w serwisach społecznościowych oznaczały hasztagiem #metoo lub #jatez.

Do rozmowy o sytuacji kobiet włączyła się wokalistka Arch Enemy. Alissa White-Gluz uważa, że ludzie udają, iż nie widzą problemu związanego z traktowaniem kobiet:

"

Nawet moi przyjaciele, którzy mieszkają w cudownej, demokratycznej Kanadzie nie zauważają tego, że nie ma równouprawnienia kobiet, sądzą, że to już przeszłość. Gdy dużo podróżujesz zdajesz sobie sprawę, że jeszcze trzeba sporo zrobić. "

Wokalistka Arch Enemy o sytuacji kobiet na świecie

Alissa White-Gluz jest zdania, że nie można o tym milczeń i udawać, że wszystko jest ok, bo będąc w różnych krajach Alissa na własne oczy zobaczyła, jak kobiety są dyskryminowane:

"

Myślę, że to ważne, żeby rozmawiać o feminizmie. Wiem, że teraz modnie jest hejtować feministki i nazywać je feminazistkami, ale przepraszam bardzo, bitwa jeszcze się nie skończyła! Nie możemy udawać, że wszystko jest w porządku. Spójrzcie na jakikolwiek kraj na Środkowym-Wschodzie i porozmawiajcie z kobietami. Ja tak robię, mam tam fanki, z którymi rozmawiam. "

Niezależnie, czy ucisk jest związany z religią czy z innego powodu, często dotyka właśnie kobiet. Pomimo tego, że mamy XXI wiek, sytuacja kobiet nie wszędzie prezentuje się dobrze:

"

To nie jest tylko ich problem, to dzieje się wobec kobiet takich jak ja. Ciężko mi to przełknąć. "

Pozycja kobiet w przemyśle muzycznym

Niestety również w biznesie muzycznym nie jest zbyt kolorowo - jedne z badań wykazały chociażby, że zdecydowanie więcej producentów muzycznych to mężczyźni. Nie obyło się też bez pozwów o molestowanie seksualne - Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się, zaś Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Arch Enemy