13.11.2014 16:19

Wokalistka Evanescence się nudzi

Amy Lee wyznała, że robienie w kółko tych samych rzeczy jest bardzo nużące. Czy możemy zatem liczyć, że Evanescence jeszcze kiedyś zagra?

Wokalistka Evanescence się nudzi
foto: commons.wikimedia.org

Piosenkarce, która została matką w lipcu 2014 roku, w wywiadzie wymsknęło się, że nie ma planów związanych z wejściem do studia nagraniowego lub koncertowaniem z grupą Evanescence. Zaniepokoiła tym wielu fanów amerykańskiej formacji, którzy pomyśleli, że zespół zakończył działalność...

Starając się uspokoić wielbicieli, Amy opublikowała na Facebooku post, w którym zapewniła, że Evanescence jest dla niej ważny i nadal istnieje, ale nie do końca ją satysfakcjonuje.

amy lee fb

To nie wystarczyło. Amy bardzo zaangażowała się w próby wyprowadzenia z błędu fanów grupy. Ci jednak, panikują coraz bardziej.

"

Czuję się sfrustrowana, stale potwierdzając: „Nie, Evanescence się nie skończył. Po prostu teraz ze sobą nie pracujemy”. A odpowiedź ludzi na moje słowa to: „Nie, Evanescence jest martwy”. Myślę sobie: „Człowieku, ja tego wcale nie powiedziałam. Dlaczego trzeba robić z tego wszystkiego jakiś dramat?”. Po prostu na razie ze sobą nie gramy. Mam całkowicie otwarty umysł. Bardzo się nudzę w kółko robiąc te same rzeczy. Istnieje dla mnie więcej niż ten zespół. "

Co zatem piosenkarka ofiaruje swoim stęsknionym słuchaczom w zamian?

"

To zabawne. Wiele czasu minęło zanim po albumie „The Open Door” nagraliśmy z Evanescence następny krążek. W tym okresie nie wiedziałam co mam dalej robić, ale cała muzyka postanowiła po prostu ze mnie wypłynąć. Został po tym naprawdę wielki stos utworów, który chciałabym wykorzystać niekoniecznie razem z zespołem. Jest więc zdecydowanie więcej rzeczy, które ukażą się w przyszłości. "

Ostatni album grupy zatytułowany po prostu „Evanescence” został wydany w 2011 roku. Lee wydała w sierpniu 2014 roku album „Amy Lee With Dave Eggar: Aftermath”, składający się z muzyki skomponowanej przez nią samą we współpracy z Davem Eggarem do niezależnego filmu „War Story”. Obraz miał premierę na początku 2014 roku na Sundance Film Festival.

Czekacie na kolejne kompozycje solowe piosenkarki, czy bardziej tęsknicie za Evanescence?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Evanescence Amy Lee