14.08.2019 16:03

Wokalistka Obscure Sphinx molestowana na festiwalu muzycznym. "Szanujcie się nawzajem"

Zosia "Wielebna" Fraś z metalowej grupy Obscure Sphinx odwiedziła tegoroczny festiwal Brutal Assault. Wokalistka podzieliła się z fanami historią z imprezy.

Obscure Sphinx
foto: Antyradio.pl/Romana Makówka

Polska grupa Obscure Sphinx jest bardzo dobrze znanym zespołem fanom rodzimej ekstremy. Muzyka metalowców została doceniona także za granicą, a formacja miała okazję zagrać między innymi na czeskim festiwalu Brutal Assult w 2018 roku. Na imprezę, tym razem jako jej uczestniczka, wróciła w tym roku wokalistka zespołu, Zosia "Wielebna" Fraś. Po powrocie artystka opublikowała przykry wpis na swoim Facebooku.

Wokalistka Obscure Sphinx molestowana na festiwalu muzycznym

Brutal Assult 2019 był piątą edycją, w której uczestniczyła wokalistka. Zosia przyznała jednak, że tym razem pojawiła się na wydarzeniu zupełnie prywatnie, bez przepustki upoważniającej do wejścia na backstage ani korzystania z innych przywilejów muzyków. Artystka chciała obejrzeć swoich ulubionych wykonawców z przodu scenykorzystając z okazji, że za granicą i bez charakteryzacji zapewne rozpozna ją mniej osób. Niestety nie skończyło się to dobrze.

Latitude Festival 2019
Latitude Festival 2019
Przeczytaj także Na jednym z festiwali muzycznych doszło do napaści seksualnej

Jak opisuje wokalistka, podczas oczekiwania na koncert grupy Heilung, podszedł do niej obcy mężczyzna, stanął za nią i zaczął ją dotykać "w sposób, w jaki żadna dziewczyna nie chciałaby być dotykana przez nieznajomego". 

"

Po długim czasie tłumaczenia, że ma spadać, poszedł sobie gdzieś indziej, ale wtedy inny koleś zaczął łapać mnie za tyłek. Kilka minut później pierwszy gość wrócił i wszystko zaczęło się od nowa.  "

Wokalistka zauważyła ze smutkiem, że wśród wszystkich osób zebranych pod sceną, zareagował i pomógł jej tylko jeden mężczyzna. W dalszej części wpisu artystka podkreśliła, że to tylko dwie z wielu podobnych sytuacji, które spotkały ją podczas festiwalu. Nieprzyjemne wydarzenia skłoniły Zosię do opublikowania apelu do wszystkich uczestników metalowych koncertów i nie tylko.

"

Nie możemy zostawić tego, tak jak jest, kiedy możemy uczynić ten piękny festiwal lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich. Panowie, pamiętajcie, że nie ma żadnej ilości używek, które usprawiedliwiałyby takie zachowanie.
Szanujcie się nawzajem.
Dbajcie o siebie. "

Zobacz też: Duff McKagan opublikował teledysk do najnowszej piosenki 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Obscure Sphinx