Wolf Alice zagrał na żywo mashup „Boys” Charli XCX i „Boys Don’t Cry” The Cure

Maciej Koprowicz
20.02.2018 12:51
Wolf Alice zagrał na żywo mashup „Boys” Charli XCX i „Boys Don’t Cry” The Cure Fot. kadr z wideo, Love Magazine/Ferrari Press/EAST NEWS

Co mają wspólnego mistrzowie nowej fali lat 80. i młoda brytyjska gwiazda pop? Zespół Wolf Alice udowodnił, że zaskakująco dużo.

Internet to doskonałe miejsce dla muzycznych żartów. Znajdziemy tu między innymi filmiki ze śmiesznymi kotami grającymi na instrumentach, memy z Coreyem Taylorem i rickrolling, czyli trolling z przebojem Ricka Astleya w tle, ale do najciekawszych przejawów internetowego muzycznego humoru należą mashupy.

Mashup to połączenie w jedną całość dwóch lub więcej znanych utworów muzycznych. Najczęściej linia wokalna z jednego kawałka zostaje doklejona do tła instrumentalnego drugiego, w wyniku czego powstaje zupełnie nowy utwór. Jeśli wykorzystane elementy do siebie pasują, to efekt jest olśniewający, jak choćby w przypadku mashupu „I Will Survive” Glorii Gaynor i „One” Metalliki, czy miksu „I Can’t Dance” Genesis i „Rasputina” Boney M.

Prawdziwą sztuką jest jednak stworzenie i wykonanie mashupu na żywo. Dokonał jej ostatnio zespół Wolf Alice, który wykonał w studiu australijskiego radia triple j równoczesny cover utworów The Cure i Charli XCX. Za podstawę posłużyła piosenka brytyjskiej piosenkarki z 2017, „Boys”, do której Wolf Alice dołożył elementy słynnego utworu grupy Roberta Smitha z 1979, „Boys Don’t Cry”. Przypomnijmy sobie wersje oryginalne:

To nie pierwszy mashup The Cure, jaki słyszeliśmy – wcześniej łączono jego utwory choćby z Gorillaz i Depeche Mode – ale mashup na żywo nie zdarza się codziennie. Sprawdźcie sami, jak wypadło niezwykłe połączenie The Cure i Charli XCX:

Wolf Alice to zespół rocka alternatywnego z Londynu. Powstał w 2010 roku. Nagrał dwie EP „Blush” z 2013 i „Creature Songs” z 2014 oraz dwa albumy studyjne, „My Love Is Cool” z 2015 i „Visions Of Life” z 2017. Wokalistką grupy jest Ellie Rowsell.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.