08.05.2019 11:04

Woodstock 50 został okradziony? Organizator mówi o kwocie 17 milionów dolarów

Michael Lang twierdzi, że firma Dentsu zabrała ogromną sumę z bankowego konta festiwalu.

Woodstock 50
foto: shutterstock.com

W 2019 roku mija 50 lat od legendarnego festiwalu Woodstock. Taka rocznica musi być odpowiednio uczczona, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Woodstock 50 ma się odbyć w dniach 16-18 sierpnia 2019 w pobliżu Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Na imprezie pojawią się 3 sceny, na których wystąpi w sumie 40 artystów reprezentujących różne style muzyczne. 

Organizatorów Woodstocku 50 okradziono?

29 kwietnia 2019 jeden z inwestorów festiwalu, firma Dentsu, podała informacje o swoim wycofaniu się z wydarzenia i odwołaniu festiwalu Woodstock 50. Wkrótce po tym organizatorzy imprezy ogłosili, że festiwal odbędzie się zgodnie z planem. Mało kto jednak w to wierzy, bo przed tą aferą nagle zatrzymano planowaną sprzedaż wejściówek.

Festiwal Woodstock
Festiwal Woodstock
Przeczytaj także Organizator Woodstocku chce stworzyć własny gatunek marihuany z okazji 50-lecia festiwalu

Michael Lang, współorganizator Woodstocku w 1969 roku oraz inicjator Woodstock 50, napisał list do Dentsu, w którym oskarżył dział firmy, Amplifi Live, o nielegalne przywłaszczenie 17 milionów dolarów z konta festiwalu. Miało do tego dojść 29 kwietnia 2019, gdy Dentsu ogłosił odwołanie imprezy. Co więcej Michael Lang zdradził, że firma zachęcała artystów, by zrezygnowali z udziału w Woodstocku.

Dentsu Aegis Network wydało oficjalne oświadczenie w sprawie odwołania festiwalu Woodstock:

"

Mimo ogromnej inwestycji czasu, wysiłku i zaangażowania, nie udało się nam uzyskać przekonania, że produkcja festiwalu mogła być zrealizowana jako impreza godna marki Woodstock, przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa artystów, partnerów oraz uczestników. W rezultacie i po wnikliwej analizie, firmy Dentsu Aegis Network oraz Amplifi Live (partnerzy 50. edycji Woodstock), postanowiły wycofać się z organizacji festiwalu. Jakkolwiek była to trudna decyzja, to uważamy, że najbardziej rozważna i odpowiedzialna dla wszystkich zainteresowanych stron. "

Dentsu wyjaśnił również kwestie finansowe:

"

Pierwotnie wpłaciliśmy pieniądze na rzecz imprezy jako jej partner finansowy. Mieliśmy zagwarantowane prawa, które są stosowane w celu ochrony tak dużych inwestycji. Po decyzji o odwołaniu festiwalu, uzyskaliśmy zwrot funduszy z konta festiwalowego. Zgodnie z obowiązującym prawem, bilety na Woodstock nie mogły być sprzedawane przez organizatorów przed uzyskaniem zezwolenia na masowe zgromadzenie. Do czasu podjęcia decyzji o wycofaniu się z organizacji festiwalu, taki dokument nie został przyznany imprezie. "

W marcu 2019 Woodstock ogłosił występy takich muzyków, jak Greta Van Fleet, Led Zeppelin, jak również Jay-Z czy Run The Jewels. Tak mocno zróżnicowany line-up nie spodobał się wielu osobom, które spodziewały się typowo rockowej imprezy.

Tagi: Rock News