01.08.2019 10:58

Woodstock oficjalnie został odwołany. Miał 50 lat

Pierwsza odsłona Festiwalu Woodstock (tego oryginalnego) odbyła się w 1969 roku i wystąpili na niej m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Później w latach 1994 i 1999 roku zorganizowano jubileuszową edycję, na której gwiazdami były: Metallica, Red Hot Chili Peppers, a także Rage Against The Machine. 

Woodstock oficjalnie został odwołany. Miał 50 lat
foto: shutterstock.com

Woodstock 50 nie żyje. Miał 7 miesięcy i odszedł po dzielnej oraz bardzo, ale to bardzo długiej walce z odwołaniem. "Niespodziewana" śmierć festiwalu nadeszła ze strony Sallie Hofmeister, która zajmowała się również... Harveyem Weinsteinem. Rzeczniczka prasowa stała się specjalistką we wrażliwych sprawach.

Festiwal Woodstock nie żyje. Miał 50 lat

Festiwal pozostawił po sobie jednak całkiem spory testament. Dzięki niemu tacy artyści, jak Jay-Z, Miley Cyrus, Imagine Dragons, Halsey, Robert Plant i Cage the Elephant otrzymają wynagrodzenie za to, że mieli być gwiazdami Woodstocku 50. 

Woodstock 50
Woodstock 50
Przeczytaj także Woodstock 50 został okradziony? Organizator mówi o kwocie 17 milionów dolarów

I chociaż ogłoszenie narodzin festiwalu Woodstock 50 było bardzo pozytywne, to podobno już od samego początku impreza była w dużych tarapatach. Właściwie wszyscy zaangażowani w projekt byli zdania, że organizatorzy nie mają pomysłu i konkretnego celu. Niektórzy patrzą też na starszych braci, czyli Woodstock '94 i Woodstock '99 i ich problemy psychiczne, które odbiły się szerokim echem w mediach (na wersji z 1999 roku były w końcu zamieszki). 

Jednak piarowcy naprawdę starali się utrzymać ekscesy najmłodszego syna Michaela Langa w ryzach. Sam ojciec zapowiadał, że festiwal będzie "pełen zabawy". Cóż, niestety nie dało się go uratować. Śpij słodko, piękny książę.

Tagi: News Pol'and'Rock Festival