13.06.2017 12:29

World of Tanks nawiązał współpracę z zespołem Sabaton

To naturalne połączenie. Gra o rozwałce czołgów i zespół, który nawiązuje w swoich tekstach do konfliktów zbrojnych.

World of Tanks nawiązał współpracę z zespołem Sabaton
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Wargaming, firma odpowiedzialna za słynną grę sieciową poświęconą bitwom czołgów, ogłosiła rozpoczęcie długofalowej współpracy z zespołem Sabaton. Doszło do tego w O2 Arena w Londynie podczas 15. edycji wręczenia prestiżowych nagród Metal Hammer Golden Gods. Zespół Sabaton wręczył tam nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku - sami otrzymali ten tytuł w 2011 roku

Dla Wargaming połączenie historii z muzyką to istotna kwestia w odbiorze gry jako kompletnej całości. Członkowie Sabaton są zapalonymi graczami w World of Tanks - elektronicznej rozrywce oddają się w wolnych chwilach między koncertami. Również wśród miłośników gry jest wielu fanów szwedzkiej grupy.

Połączenie sił skomentował Max Chuvalov, marketing manager gry:

"

To fantastyczne obserwować jak członkowie Sabaton biorą aktywny udział w World of Tanks. Wiemy, że zainteresowania naszych graczy wychodzą daleko poza samą rozgrywkę. Tą współpracą chcemy uczcić muzyczny talent wywodzący się z naszej społeczności, oraz fakt, że muzyka jest bardzo ważną częścią gry. "

Również Joakim Brodén skomentował to, że Sabaton stał się twarzą World of Tanks:

"

Historia to dla nas największe źródło inspiracji. Lubimy opowiadać historie, które wpłynęły na losy ludzkości. Wszyscy jesteśmy graczami World of Tanks i cieszy nas, że firma wychodzi poza ramę samej gry na wiele różnych sposobów. Cieszymy się, że możemy być tego częścią. "

Ostatnim albumem szwedzkiej kapeli pozozstaje „The Last Stand”, który trafił na sklepowe półki 19 sierpnia 2016 roku. Krążek promowały single „The Lost Battalion” oraz „Blood of Bannockburn”. Pär Sundström i Joakim Brodén w wywiadzie z Antyradio.pl zdradzili, że na najnowszej płycie starali się połączyć kawałki historii. Wyjaśnili też, dlaczego tak często wracają do naszego kraju.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Sabaton