09.08.2017 16:50

„Would” Alice in Chains w klubowej wersji

Teraz wyobraźcie sobie ten kawałek, jako elektroniczny numer nadający się na parkiet. Niemożliwe?

„Would” Alice in Chains w klubowej wersji
foto: kadr z wideo

Wiadomo, że większość rockmanów i metalowców omija nocne kluby szerokim łukiem, w końcu muzyka w tego typu miejscach brzmi, jakby płyta się zacięła. Ok, czasami można usłyszeć jakieś rockowe remiksy, ale często brzmią one tak, że człowiek nie poznaje, że to właśnie ten słynny kawałek.

Tak właśnie wygląda sytuacja z tym coverem „Would” z repertuaru Alice in Chains. Duet Bass Astral x Igo tworzony przez Kubę Tracza i Igora Walaszeka z Clock Machine, nie bał się wziąć na warsztat grunge'owy standard i przerobił ten numer na taneczny klubowy hicior, przy którym nóżka sama zaczyna chodzić. Mocny bit, ciekawy wokal - muzyka z laptopa czasem potrafi się obronić.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ta wersja:

Panowie nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną i zaczęli po prostu eksperymentować z takimi brzmieniami, jak widać postanowili przemycić również rockowe granie. W czerwcu 2016 roku wydali debiutancki krążek „Discobolus”.

Chcecie jeszcze ciekawych nagrań związanych z Alice in Chains? Posłuchajcie mashupu Nirvany z Depeche Mode i Alice in Chains!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Alice In Chains Clock Machine