14.10.2015 18:30

Współczesny pop w metalowej wersji

Denerwują Was współczesne hity, które słychać zewsząd i na każdym kroku? Jeżeli doda się do nich nieco przesterowanych gitar nagle stają się dużo bardziej przyswajalne.

Współczesny pop w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Te dźwięki zna się już na pamięć. Nawiedzają nas w sklepie, na ulicy, stanowią ścieżkę dźwiękową najgorszych koszmarów sennych. Siłą rzeczy zaczyna się je nucić, gdyż ich zaraźliwa siła pożera nasz biedny umysł.

To już krok od popadnięcia w chorobę psychiczną, ale jest sposób, żeby móc znieść te kawałki. Należy do nich dodać metalowy ciężar i świat od razu robi się lepszym miejscem, a ta muzyka dużo bardziej znośna.

Sprawdźcie jak brzmią numery grane przez Major Lazer, Tove Lo, Się Furler, zespół Rixton, Awolnation czy też Taylor Swift w gitarowych aranżacjach:

Autorem filmu jest użytkownik serwisu YouTube kryjący się pod pseudonimem „MyStudio AndI”, który stworzył wcześniej kompilację polskich hitów w rockowym wydaniu. Nowe dzieło nagrał razem z gitarzystą grupy Carrion, Mariuszem „Vikolem” Wiązowskim.

Jeżeli podoba Wam się takie przeistaczanie tego co złe w dobre, to możecie zapoznać się także z płytą „Królowie życia” Gangu Albanii zagranej na sześciu strunach.

Wersja którego kawałka podoba Wam się najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele