Współtwórca Reddita twierdzi, że dokument „Some Kind of Monster” Metalliki zmienił jego światopogląd

Kamil Kacperski
05.04.2018 12:37
Współtwórca Reddita twierdzi, że dokument „Some Kind of Monster” Metalliki zmienił jego światopogląd Fot. EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS/ Andy Kropa /Invision/AP/link

Alexis Ohanian przyznał w wywiadzie dla New York Times, że od dawna jest fanem Metalliki, a ich dokument „Some Kind of Monster” zmienił jego nastawienie do psychoterapeutów i szukania pomocy z zewnątrz.

Założony w 2005 roku Reddit jest obecnie jedną z największych firm związanych z działalnością w internecie. Według statystyk, korporacja zatrudnia obecnie ponad 230 osób. Taka liczba ludzi w jednym miejscu może powodować tarcia i konflikty, które niewątpliwie wpływają negatywnie na prowadzenie biznesu.

Chociaż jak pokazuje przykład Metalliki, żeby zatrzymać machinę wystarczą dwie osoby o odmiennych poglądach i zdaniach. Chodzi oczywiście o konflikt między Larsem Ulrichem a Jamesem Hetfieldem, który został przedstawiony w filmie „Some Kind of Monster”. Produkcja miała pierwotnie być zakulisowym materiałem o nagrywaniu nowego albumu zespołu, a ostatecznie stała się dokumentacją niemalże autodestrukcji Metalliki.

Współtwórca Reddita fanem Metalliki

Współtwórca Reddita, Alexis Ohanian, przyznał, że dokument o Metallice zainspirował go do zatrudnienia pomocy z zewnątrz, po to, by pomóc sobie i swoim partnerom biznesowym. Tłumaczył to w ten sposób, że „skoro Metallica może sobie pozwolić na terapeutów, to ja mogę zatrudnić executive coacha”:

Wydaje mi się, że jest to coś niesamowitego. To rzecz, która powinna częściej się pojawiać w takich start-upach jak nasz. James i Lars są w sumie współzałożycielami Metalliki. Przez to zawsze jest między nimi jakaś konkurencja, a my widzimy z zewnątrz tylko wygładzoną stronę zespołu.

Ale zawsze jest walka. Zawsze są konflikty. To nigdy nie jest proste. Pomoc z zewnątrz jest OK. Powinniśmy chyba ustawić taką zasadę: jeżeli mamy zacząć współpracę, to musisz obejrzeć „Some Kind of Monster”. Jeżeli Metallica może mieć terapeutę, to ty i twój współzałożyciel możecie mieć trenera osobistego.

Ohanian przyznał również, że jest wielkim fanem Metalliki, a także pochwalił zespół za niesamowitą ilość odwagi, którą musieli mieć Hetfield i spółka podczas produkowania „Some Kind of Monster”:

Uwielbiam Metallikę, nie tylko za muzykę, ale też jako ludzi. Bo jaki zespół, zwłaszcza metalowy, jest w stanie być tak otwarty jak oni? To podejście „zrobimy ten dokument, pokażemy terapeutów, wszystkie zgrzyty i po prostu pokażemy to światu”. Mocna sprawa.

Metallica w Polsce w 2018 roku

Tymczasem zespół pojawi się w naszym kraju w ramach promocji krążka „Hardwired… To Self-Destruct”. Grupa Metallica wystąpi 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.