05.04.2018 12:37

Współtwórca Reddita twierdzi, że dokument „Some Kind of Monster” Metalliki zmienił jego światopogląd

Alexis Ohanian przyznał w wywiadzie dla New York Times, że od dawna jest fanem Metalliki, a ich dokument „Some Kind of Monster” zmienił jego nastawienie do psychoterapeutów i szukania pomocy z zewnątrz.

Współtwórca Reddita twierdzi, że dokument „Some Kind of Monster” Metalliki zmienił jego światopogląd
foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS/ Andy Kropa /Invision/AP/Fotolink

Założony w 2005 roku Reddit jest obecnie jedną z największych firm związanych z działalnością w internecie. Według statystyk, korporacja zatrudnia obecnie ponad 230 osób. Taka liczba ludzi w jednym miejscu może powodować tarcia i konflikty, które niewątpliwie wpływają negatywnie na prowadzenie biznesu.

Chociaż jak pokazuje przykład Metalliki, żeby zatrzymać machinę wystarczą dwie osoby o odmiennych poglądach i zdaniach. Chodzi oczywiście o konflikt między Larsem Ulrichem a Jamesem Hetfieldem, który został przedstawiony w filmie „Some Kind of Monster”. Produkcja miała pierwotnie być zakulisowym materiałem o nagrywaniu nowego albumu zespołu, a ostatecznie stała się dokumentacją niemalże autodestrukcji Metalliki.

Współtwórca Reddita fanem Metalliki

Współtwórca Reddita, Alexis Ohanian, przyznał, że dokument o Metallice zainspirował go do zatrudnienia pomocy z zewnątrz, po to, by pomóc sobie i swoim partnerom biznesowym. Tłumaczył to w ten sposób, że „skoro Metallica może sobie pozwolić na terapeutów, to ja mogę zatrudnić executive coacha”:

"

Wydaje mi się, że jest to coś niesamowitego. To rzecz, która powinna częściej się pojawiać w takich start-upach jak nasz. James i Lars są w sumie współzałożycielami Metalliki. Przez to zawsze jest między nimi jakaś konkurencja, a my widzimy z zewnątrz tylko wygładzoną stronę zespołu.

Ale zawsze jest walka. Zawsze są konflikty. To nigdy nie jest proste. Pomoc z zewnątrz jest OK. Powinniśmy chyba ustawić taką zasadę: jeżeli mamy zacząć współpracę, to musisz obejrzeć „Some Kind of Monster”. Jeżeli Metallica może mieć terapeutę, to ty i twój współzałożyciel możecie mieć trenera osobistego. "

Ohanian przyznał również, że jest wielkim fanem Metalliki, a także pochwalił zespół za niesamowitą ilość odwagi, którą musieli mieć Hetfield i spółka podczas produkowania „Some Kind of Monster”:

"

Uwielbiam Metallikę, nie tylko za muzykę, ale też jako ludzi. Bo jaki zespół, zwłaszcza metalowy, jest w stanie być tak otwarty jak oni? To podejście „zrobimy ten dokument, pokażemy terapeutów, wszystkie zgrzyty i po prostu pokażemy to światu”. Mocna sprawa. "

Metallica w Polsce w 2018 roku

Tymczasem zespół pojawi się w naszym kraju w ramach promocji krążka „Hardwired… To Self-Destruct”. Grupa Metallica wystąpi 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Kamil Kacperski
Tagi: Metallica Duperele