23.10.2019 10:39

Współtwórca płyt Rolling Stones i Erica Claptona, wielokrotny laureat Grammy nie żyje

Zmarł Ed Cherney, inżynier dźwięku, który pracował między innymi nad płytami Rolling Stones, Erica Claptorna czy Bonnie Raitt. Mężczyzna miał 69 lat.

Ed Cherney
foto: kadr z wideo

Ed Cherney urodził się w Chicago i przeprowadził do Los Angeles, gdzie rozpoczął pracę w Westlake Recording Studios. Później założył "Ed Studio". Dzięki temu udało mu się współpracować z grupą Rolling Stones, Williem Nelsonem czy Erikiem Claptonem.

Wdowa po mężczyźnie ogłosiła, że Ed Cherney zmarł 22 października 2019 roku w wieku 69 lat. Inżynier dźwięku chorował na raka. Cherney był nominowany do sześciu nagród Grammy z czego wygrał cztery - za płytę Bonnie Raitt, Buddy'ego Guya oraz dwie Williego Nelsona. Ma na swoim koncie również wyróżnienie Emmy oraz pięć nagród TEC.

Nie żyje Ed Cherney, współpracował z Rolling Stones i Erikiem Claptonem

Bonnie Raitt pożegnała swojego przyjaciela wpisem na Facebooku:

"

Jestem załamana stratą mojego drogiego przyjaciela i genialnego inżyniera dźwięku/producenta, Eda Cherneya. Był jednym z najsłodszych i najzabawniejszych ludzi, jakich znałam. Miał wielkie serce, był bardzo utalentowany, lubiany i szanowany za zasługi w branży. Będę za nim tęsknić i jestem bardzo wdzięczny, że mogliśmy tak długo mieć kontakt. Dzięki Bogu odszedł bez bólu. Kieruje kondolencje w kierunku jego ukochanej żony Rose. "

Producenta muzycznego pożegnał również jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie, Slash. Muzyk napisał na Twitterze:

"

Spoczywaj w pokoju Edzie Cherney'u. Jeden z najważniejszych facetów w swoim fachu i dobry przyjaciel. Będziemy za tobą bardzo tęsknić. "

Swój żal po stracie przyjaciela wyraził też Keith Richards z Rolling Stones:

"

Z przykrością przyjąłem informację o śmierci Eda. Był genialnym inżynierem dźwięku i zrobił z nami wiele wspaniałych rzeczy. Będziemy tęsknić. Bądź błogosławiony, Ed! "

Zobacz też: Rob Halford przyznał, że nie czuje się bezpiecznie jako homoseksualista w Ameryce

Tagi: Rock News