13.10.2017 12:52

Wszyscy 4 członkowie Decapitated oficjalnie oskarżeni o gwałt

Zespół zatrzymano we wrześniu 2017 roku w Los Angeles z powodów podejrzenia o uprowadzenie. Teraz oficjalnie oskarżono ich również o gwałt.

Wszyscy 4 członkowie Decapitated oficjalnie oskarżeni o gwałt
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Pojawiły się nowe doniesienia w sprawie Decapitated. Polskich muzyków po zatrzymaniu 9 września 2017 w stanie Kalifornia przeniesiono do miejscowości Spokane w stanie Waszyngton. Trzymani byli w areszcie ze względu na podejrzenie o porwanie. Jednak jak donosi portal spokesman-review, członkowie Decapitated zostali oficjalnie oskarżeni o gwałt.

Co grozi polskim muzykom z Decapitated?

Wacław K. i Rafał P. zostali oskarżeni o gwałt drugiego stopnia, natomiast Michał Ł. i Hubert W. o gwałt 3 stopnia. Nie znana jest jeszcze data rozprawy sądowej. Przypominamy również, że zespół był wcześniej już oskarżony o uprowadzenie dwóch kobiet.

Jak donosiliśmy wcześniej, według waszyngtońskiego prawa mężczyznom za uprowadzenie i zbrodnie na tle seksualnym może grozić od 75 do 92 miesięcy pozbawienia wolności. Więcej szczegółów nie jest jeszcze znanych, ale będziemy informowali jak tylko pojawią się kolejne wiadomości. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Decapitated