31.03.2017 15:06

„Wszystko czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej w metalowej wersji

Słynny dyskotekowy hit otrzymał drugie życie dzięki YouTuberowi, który przerobił ten numer nie do poznania.

„Wszystko czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej w metalowej wersji
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Co to był za przebój w latach 80.! Kawałek ukazał się na debiutanckiej płycie Izabeli Trojanowskiej zatytułowanej po prostu „Iza”. W numerze gościnnie zagrała Budka Suflera i podczas festiwalu w Opolu piosenka bardzo przypadła do gustu melomanom. Nadal utwór można usłyszeć w radiu i chyba nie ma nikogo kto nie znałby tego hitu.

W tekście umiejętnie przemycono nawiązania do miłosnych uniesień, dzięki czemu cenzura nie przyczepiła się do tego tanecznego utworu. Kawałek doczekał się coverów nawet w XXI wieku, ale czy piosenkarka mogłaby się spodziewać metalowej interpretacji swojej kompozycji?

Trochę dziwnie to brzmi, gdy metalowiec śpiewa: „Wszystko, czego dziś chcę pamiętaj o tym polecieć chcę tam i z powrotem z ramion twych wprost do nieba, do nieba”. Już prędzej powinien śpiewać, że poleci do piekła, ale lepiej jednak trzymać się oryginału.

Posłuchajcie, czy taneczny hit dobrze brzmi w metalowej interpretacji YouTubera:

Oczywiście spora część polskich widzów kojarzy Trojanowską z serialu „Klan”, w którym gra od 1997, ale wokalistka cały czas wydaje kolejne krążki. W 2016 roku po 5 latach ukazała się najnowsza płyta zatytułowana „Na skos”. 

Za metalowy cover odpowiedzialny jest YouTuber z kanału Na metalowo. Muzyk ma na swoim koncie takie covery, jak „Bo ja tańczyć chcę” Long & Junior, „Bierz co chcesz” Shazzy, „Jesteś szalona” formacji Boys czy „Bania u Cygana”.

Jak oceniacie cover utworu Izabeli Trojanowskiej?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele