29.11.2016 13:46

Wybierz płytę roku 2016 według Czytelników serwisu Antyradio.pl

Jakie rockowe i metalowe płyty najbardziej przypadły Wam do gustu w mijającym 2016 roku? Z chęcią poznamy odpowiedź! Zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie.

Wybierz płytę roku 2016 według Czytelników serwisu Antyradio.pl
foto: materiały prasowe

Rok 2016 ma się ku końcowi - to doskonała pora na podsumowania. W grudniu 2015 roku pokazaliśmy Wam m.in. 10 płyt, które mogliście przeoczyć, tym razem zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wyborze najciekawszych, najlepszych i najgłośniejszych premier ostatnich dwunastu miesięcy.

Jest w czym wybierać: David Bowie zdążył się pożegnać ze światem albumem „Blackstar”, który z miejsca został ogłoszony klasykiem w jego dorobku. Interesującą pozycję zaprezentował również jego przyjaciel sprzed lat, Iggy Pop. Fani doczekali się powrotów takich zespołów jak Deftones, Garbage, Korn czy Red Hot Chili Peppers.

Mocną reprezentację wystawił w mijającym roku również thrash metal. Nowe materiały wydała nie tylko niemalże cała Wielka Czwórka (z pominięciem Slayera), lecz także m.in. Testament. Obok ciepło przyjętego „Brotherhood of the Snake” wspomnianej kapeli mogliśmy cieszyć uszy nowymi krążkami od Anthrax i Megadeth, a także oczywiście Metalliki.

To ta ostatnia zdominowała listopadowe listy sprzedaży, ale znalazło się dla nich wciąż miejsce dla Kings of Leon czy Alter Bridge. 2016 rok to również wielki powrót pop punku i jego sztandarowych przedstawicieli jak Blink-182, Good Charlotte, Sum 41 czy Green Day.

Jeśli nie pamiętacie wszystkich ważnych premier 2016 roku, przygotowaliśmy dla Was szybkie przypomnienie naszych propozycji:

Swoją płytę roku 2016 możecie wytypować w naszej sondzie poniżej.

Głosowanie zostało zakończone. Zobaczcie wyniki.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News