Wybierz z nami najważniejsze momenty w historii Pol’And’Rock Festivalu (dawniej Przystanek Woodstock)

Maciej Koprowicz
06.07.2018 15:00
Wybierz z nami najważniejsze momenty w historii Pol’And’Rock Festivalu (dawniej Przystanek Woodstock) Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

W 2018 roku najpiękniejszy festiwal zagra już po raz 24. Przypomnijmy sobie wspólnie najbardziej niesamowite momenty z wcześniejszych edycji!

Od tego roku Przystanek Woodstock nosi nazwę Pol’And’Rock Festival. Ale zmienia się tylko szyld – to, za co kochamy tę imprezę pozostaje bez zmian. Jak zwykle na festiwalu zapanuje więc miłość, przyjaźń i muzyka.

Wszystko zaczęło się 15 lipca 1995 w Czymanowie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła podziękować młodym ludziom za udział w swojej akcji, a impreza okazała się takim sukcesem, że na jednej edycji nie mogło się zakończyć. W kolejnych latach Przystanek Woodstock odbywał się w Szczecinie, Żarach, Lęborku (tak zwany Dziki Przystanek Woodstock, nieoficjalna edycja), a od 2004 roku do dziś w Kostrzynie nad Odrą. Tegoroczna edycja, po raz pierwszy pod nazwą Pol’And’Rock Festival, odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018.

Każdy bywalec „Wooda” ma dziesiątki wspaniałych wspomnień z poprzednich edycji. Wśród nich z pewnością są także przeżycia muzyczne. Przez prawie 25 lat na festiwalu pojawiło się wiele wielkich gwiazd muzyki. Z Polski były to m.in. Hey, Dżem, Myslovitz Pidżama Porno, Acid Drinkers, T.Love, Lao Che, Budka Suflera, a z zagranicy tacy wykonawcy, jak Type O Negative, The Prodigy, Dream Theater, Anthrax, The Stranglers, Archive, Sabaton, Helloween i Kreator.

Jednak Woodstock/Pol’And’Rock Festival to nie tylko muzyka. W ramach imprezy odbywają się również spotkania z interesującymi ludźmi z różnych dziedzin życia publicznego (pod hasłem Akademii Sztuk Przepięknych), seanse filmowe i inne eventy.

Które momenty z historii festiwalu wspominacie najlepiej? Mogą być to zarówno wydarzenia muzyczne, jak i wszelkie inne związane z tą imprezą. Podzielcie się nimi z nami na naszym profilu facebookowym, pod postem z tym artykułem. Spośród Waszych propozycji 10 z najczęściej się powtarzających wybierzemy do sondy, która następnie wyłoni najważniejszy moment w 23-letniej historii Przystanku Woodstock, czyli obecnie Pol’And’Rock Festivalu! 

Na Wasze odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 9 lipca 2018 o 12.00.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.