09.07.2020 15:10

Wybory muzyczne Polaków. Jakie płyty sprzedawały się najlepiej w 2020 roku?

Jakich muzycznych wyborów dokonywali przez ostatnie pół roku Polacy? Oto zestawienie płyt, które do tej pory najlepiej sprzedawały się w 2020 roku.

Płyty
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Nieco ponad tydzień temu rozpoczął się lipiec. Oznacza to, że pierwsze pół roku 2020 za nami. To czas na pierwsze podsumowania, także muzyczne. Od 1 stycznia rynek zalało wiele interesujących premier płytowych oraz debiutów. Empik postanowił stworzyć zestawienie najlepiej sprzedających się od początku roku krążków w Polsce. Czyje dzieła kupowaliśmy najchętniej?

Najlepiej sprzedające się płyty w 2020 roku

Okazuje się, że w Polsce niezmiennie króluje rap. W kategorii płyt CD gatunek nie miał konkurencji. Najlepiej sprzedawała się płyta duetu PRO8L3M. Na drugim miejscu znalazł się debiut młodego rapera - Maty, który zasłynął swoim numerem "Patointeligencja", a podium zamknął Quebonafide z krążkiem "Romantic Psycho".

Podsłuchane w Antyradiu
Podsłuchane w Antyradiu
Przeczytaj także Podsłuchane w Antyradiu.pl: Najlepsze płyty czerwca 2020

W pierwszej piątce znalazła się jeden rockowy reprezentant, jest nim Kazik i jego "Zaraza". Tuż za Staszewskim na liście widzimy "Małomiasteczkowego" Dawida Podsiadły. Płyta zajęła 6. miejsce, mimo że została wydana jeszcze w 2018 roku! Pierwszą dwudziestkę zamknęła solowa płyta Artura Rojka "Kundel", z kolei na miejscu 18. pojawił się Queen.

Empik

Inaczej sytuacja wygląda, kiedy przyjrzymy się sprzedaży winyli. Czarne płyty najchętniej kupują fani rocka oraz jazzu. Podium w kategorii najlepiej sprzedających się winyli pierwszego półrocza 2020 roku w Polsce zamyka kultowy album Nirvany "Nevermind" z 1991 roku. Drugie miejsce zajął debiut Lady Pank a numerem jeden została składanka muzyki filmowej od Empiku.

Duży sukces w temacie sprzedaży winyli w Polsce odniosła też grupa Queen, której krążki pojawiły się w TOP 30 aż 4 razy.

Która z najczęściej kupowanych płyt w 2020 jest najlepsza?

Płyty
Płyty
Przeczytaj także Polski album na liście "25 płyt bez słabego utworu". W rankingu pojawiła się też Metallica, Iron Maiden czy Judas Priest
Tagi: Rock News