21.06.2018 16:49

Wybrano metalową stolicę w Finlandii. Co wiemy o tej miejscowości?

Sprawdźcie, w której fińskiej miejscowości przypada najwięcej kapel na liczbę mieszkańców.

Koncert metalowej grupy
foto: shutterstock.com

Finlandia to kraj, w którym metalową kapelę można znaleźć na każdym rogu. Mimo niezbyt licznej populacji, w tym właśnie państwie pojawiło się wielu metalowych muzyków, którzy mogą pochwalić się międzynarodową karierą. Takie zespoły, jak Apocalyptica, Children Of Bodom czy Nightwish zna każdy szanujący siebie metal.

Nic zatem dziwnego, że to właśnie w Finlandii narodziła się kampania The Capital of Metal, w której każdy mógł zagłosować na najbardziej metalowe miasto w Finlandii. W akcję zaangażowali się Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Finlandii, Tuska Open Air Metal Festival, Sony Music Finland oraz fińskie miasta.

Które fińskie miasto jest stolicą metalu?

W plebiscycie miała wygrać miejscowość, która ma największą ilość zespołów na ilość mieszkańców. W końcu poznaliśmy wyniki konkursu i zwycięzcą okazało się małe miasto na południu Lemi. Na 3000 mieszkańców przypada 13 metalowych zespołów - sporo, prawda? Właśnie w tym mieście powstał chociażby metalowy zespół Stam1na, Royal Max czy Dead Science.

Srebro otrzymało miasto Joensuu, zaś trzecie miejsce zajęło Vesanto.

The Capital of Metal -  wyniki plebiscytu

foto: capitalofmetal.fi

Zwycięzca będzie mógł zaprezentować się podczas Tuska Open Air Metal Festival w Helsinkach. Akcja zachęciła też do lokalnego patriotyzmu, bo internauci mogli lajkować ulubione kapele na stronie plebiscytu. Co więcej zaprezentowano możliwość zakupu T-shirtu z nazwą miasta, które zapisane jest w stylu logo metalowej kapeli.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News