13.08.2020 13:26

Wybrano najlepszy zespół koncertowy 2020 roku. Wygrała metalowa grupa

Podczas jubileuszowej edycji wręczania nagród AIM po raz dziesiąty wybrano najlepszy zespół koncertowy. Kto otrzymał wyróżnienie?

Koncert
foto: shutterstock.com/Zdjęcie pogladowe

Do niedawna rynek koncertowy na całym świecie kwitł i nic nie zapowiadało żadnego kryzysu. Jednak pandemia koronawirusa nie miała litości dla niemal każdej branży, rozrywkowa ucierpiała szczególnie. Ze względu na zakaz zgromadzeń i imprez masowych, od długich tygodni muzycy nie mogą występować. Cierpią na tym nie tylko artyści, ale też członkowie ekip technicznych, promotorzy, właściciele klubów i agencje koncertowe.

Wybrano najlepszy zespół koncertowy 2020 roku

Chociaż koncertów w 2020 roku jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach, podczas kolejnej gali AIM wybrano najlepszy zespół koncertowy roku.

Phil Collins wrócił na listy przebojów. Wszystko przez viralowe wideo
Phil Collins wrócił na listy przebojów. Wszystko przez viralowe wideo
Przeczytaj także Phil Collins wrócił na listy przebojów. Wszystko przez viralowe wideo

Prestiżowe nagrody AIM zostały rozdane już po raz dziesiąty. Wyróżnienie na jubileuszowej edycji imprezy otrzymał metalowy zespół młodego pokolenia Five Finger Death Punch.

Wokalista Ivan Moody, gitarzysta Zoltan Bathory oraz basista Chris Kael podziękowali za wyróżnienie słowami:

"

Chcielibyśmy powiedzieć Wam, jak wielkim zaszczytem jest dla nas otrzymanie nagrody AIM Award 2020 dla najlepszego występu na żywo. Chcemy też docenić AIM za zapewnianie rozwoju i dawanie szans niezależnym artystom i wytwórniom. Jesteśmy dumni, że jesteśmy tego częścią. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy każdego z was na trasie, która prędzej czy później dojdzie do skutku. "

Podsłuchane w Antyradiu.pl
Podsłuchane w Antyradiu.pl
Przeczytaj także Podsłuchane w Antyradiu.pl: Najlepsze płyty lipca 2020
Tagi: Rock News