Wybrano najważniejszego metalowego artystę dekady. Kto uzyskał to wyróżnienie?

10.12.2019 16:15
Wybrano najważniejszego metalowego artystę dekady. Kto uzyskał to wyróżnienie? Fot. shutterstock.com

Magazyn Loudwire postanowił podsumować mijającą dekadę i wybrać najwazniejszego muzyka metalowego ostatnich 10 lat. Sprawdź, kto nim został.

Loudwire to amerykański portal, który zajmuje się muzyką rockową i metalową. Strona działa od 2011 roku, a jej twórcy postanowili, że podsumują minione lata w światowej ekstremie. Na łamach portalu pojawił się artykuł o tym, kto z branży muzycznej zasłużył na miano Metalowego Artysty Dekady. Wybór dziennikarzy pewnie nie przypadnie do gustu każdemu.

Najważniejszy metalowy artysta dekady 

Loudwire postawił na świeżą krew. Dziennikarze nie przyznali tytułu gigantom metalu takim jak Ozzy Osbourne, James Hetfield czy Rob Halford. Chociaż ich dorobek i wkład w rozwój muzyki metalowej jest nieoceniony, ostatnia dekada należała do zupełnie innej formacji. Przez minione 10 lat, według portalu, to grupa Ghost wyróżniła się szczególnie, a jej kariera nabrała bardzo szybkiego tempa.

Przeczytaj także

W związku z tym Metalowym Artystą Dekady został Tobias Forge, który w 2008 roku powołał do życia wspomniany zespół, a dwa lata później po raz pierwszy wystąpił z ni na żywo. Formacja została szybko zauważona ze względu na swój tajemniczy image i ciekawe rozwiązania muzyczne. Forge postawił sobie za cel, aby jego zespół nie spoczął na chwilowym zainteresowaniu i nietrwałej popularności. Muzyk osiągnął cel wydając 3 świetnie przyjęte przez słuchaczy i krytyków albumu.

Jednak to po premierze "Prequelle" w 2018 roku, Ghost uzyskał największe uznanie na całym świecie. Album triumfował w zestawieniach najlepszych płyt roku na całym świecie. Otrzymał pochwały zarówno od niszowych mediów, jak i komercyjnych przedstawicieli branży. 

Zobacz też: Czego słuchamy gdy jesteśmy wściekli? Powstała lista najczęściej odtwarzanych w złości wykonawców 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.