17.10.2017 12:20

„Wychowanie” T.Love w raprockowej wersji zespołu Mexyk

Kolejny cover piosenki T.Love z okazji 35. urodzin grupy przedstawił łódzki zespół Mexyk. Słychać w nim wyraźną inspirację Rage Against The Machine.

 „Wychowanie” T.Love w raprockowej wersji zespołu Mexyk
foto: kadr z wideo

T.Love powstał w 1982 roku w Częstochowie. Muniek Staszczyk i spółka świętują swój jubileusz 35-lecia działalności w oryginalny sposób. Zaprzyjaźnione z nimi zespoły zostały zaproszone do nagrania swoich własnych interpretacji słynnych hitów T.Love.

Akcja „T.Cover” spotkała się z żywym odzewem wśród wykonawców na polskiej scenie, nie tylko rockowych. Nowe wersje przebojów śpiewanych przed laty przez Muńka przedstawili m.in. Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”). Muzyczne prezenty dla T.Love składają jednak nie tylko bardzo znane już gwiazdy estrady, ale również zdolni debiutanci.

Łódzki zespół Mexyk powstał w styczniu 2017 roku. Tworzy muzykę, będącą mieszanką rapcore’u i hard rocka. Swój styl muzycy żartobliwie, ale też bardzo trafnie określają jako „Rage Against The Chili Peppers” – wpływy Rage Against The Machine i wczesnego Red Hot Chili Peppers są wyraźnie słyszalne w ich utworach.

Nie inaczej jest z ich coverem zespołu Muńka. Łodzianie zinterpretowali ponadczasowe „To wychowanie” z albumu „Wychowanie” z 1989 roku. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałby T.Love, gdyby chciał grać w nim Tom Morello, macie odpowiedź:

Możliwe, że 35. rok działalności autorów „Wychowania” będzie ostatnim. Muniek Staszczyk zapowiedział, że po odegraniu wszystkich koncertów w 2017 roku T.Love na jakiś czas zawiesi działalność.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News T.Love