24.11.2016 19:10

Wyjątkowe płyty na Black Friday 2016

25 listopada to jeden z najważniejszych dni w 2016 roku nie tylko dla miłośników zakupów, ale także fanów muzyki. Z okazji Black Friday 2016 wielu artystów przygotowało specjalne wydawnictwa.

Wyjątkowe płyty na Black Friday 2016
foto: Hrabia pejnta

Black Friday to piątek po Święcie Dziękczynienia. Tego dnia sprzedawcy chętniej niż zwykle pozbywają się swoich towarów, oferując nierzadko promocyjną cenę za swoje produkty. Od jakiegoś czasu przyjęło się, że w piątek po czwartym czwartku listopada jest także nieoficjalnym świętem miłośników muzyki. Został już nawet mianowany „mini-Record Store Day”. W tym roku Black Friday przypada na 25 listopada.

Przy tej okazji wytwórnie płytowe korzystają często ze swoich przepastnych archiwów i przedstawiają fanom nie tylko rzadkie wersje utworów czy nagrania z koncertów, ale także odrzuty z sesji nagraniowych i niepublikowane wcześniej kawałki. Jest tak zarówno w przypadku gwiazd rocka, jak i metalu, dlatego każdy fan ciężkich brzmień znajdzie w tegorocznej ofercie coś dla siebie.

Do samej muzyki dochodzi aspekt kolekcjonerski i chęć posiadania rzadkich materiałów na własność. Tytuły wychodzące z okazji Black Friday są często ściśle limitowane, przez co ich dostępność jest ograniczona, a najciekawsze z nich mogą w przyszłości osiągać zawrotne ceny na rynku wtórnym.

Również zwolennicy płyt winylowych z pewnością znajdą coś dla siebie w ogromnej ofercie specjalnych wydań, tłoczonych na kolorowych winylach, z rozkładanymi okładkami, a czasem półprzezroczystych. Sporo wydawnictw ukaże się w tym formacie po raz pierwszy.

Natomiast dla tych, którzy lubią swój metal równie czarny, co tytułowy piątek, mamy specjalną listę. Szykuje się bowiem prawdziwa uczta czarnego melomana. Wygląda na to, że ten dzień to nieoficjalne święto black metalowych wydawców, bo pojawi się istne zatrzęsienie wznowień, premier i wydań na winylach.

Co jeszcze wyjdzie 25 listopada 2016 roku?

Jak widać, wybór jest ogromny i niezależnie od tego, czy lubicie pokontemplować teksty niedawnego laureata Literackiej Nagrody Nobla, czy wolicie zabawę przy skocznych rytmach Ramones, znajdziecie coś dla siebie. Jeśli potrzeba Wam energii z pomocą przyjdzie Venom, a głód wirtuozerskich popisów gitarowych zaspokoi zarówno Jimi Hendrix, jak i gitarzyści Iron Maiden.

Skusicie się na któreś z powyższych wydawnictw, czy może planujecie inny zakup?

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Galeria