05.12.2017 14:38

Wykonał utwór „Tom Sawyer” Rush śpiewając, grając na gitarze i perkusji jednocześnie

Każdy fan Rush zastanawia się, jak jego ulubieńcy grają tak skomplikowane kompozycje, występując tylko we trójkę. Ten muzyk posunął się jeszcze dalej – wykonał cały utwór zespołu samodzielnie.

Wykonał utwór „Tom Sawyer” Rush śpiewając, grając na gitarze i perkusji jednocześnie
foto: kadr z wideo

Kanadyjski Rush to jeden z najsłynniejszych zespołów w dziejach rocka progresywnego. Jak przystało na ten gatunek, jego utwory są bardzo złożone, skomplikowane i wymagające technicznie. Chyba tylko prawdziwy wirtuoz może sobie z nimi poradzić – a bez wątpienia Geddy Lee, Alex Lifeson i Neil Peart zasługują na takie miano.

Aby jak najpełniej oddać na żywo utwory z takich płyt, jak „2112” czy „Moving Pictures”, często na koncertach grają na dwóch instrumentach jednocześnie. Geddy Lee na przykład śpiewa, gra na basie i stopami obsługuje syntezator. Można? Można! Rush to prawdziwy cud natury i nic dziwnego, że na jego cześć nazywa się bardzo niezwykłe stworzenia.

Wielu fanów chciałoby dorównać maestrii kanadyjskiego tria. Youtuber Dominic Fragman postanowił wykonać sztandarowy hit Rush, „Tom Sawyer” z płyty „Moving Pictures” z 1981 roku. Covery znanych przebojów nie są czymś wyjątkowym, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Fragman zagrał równocześnie na gitarze i perkusji, a do tego jeszcze zaśpiewał! Zobaczcie sami to niesamowite wykonanie.

To nie pierwszy zaskakujący cover Rush w wykonaniu pomysłowych internautów. Sprawdźcie też, jak wypadły utwory kanadyjskiego tercetu, zagrane przez kukiełkę i na bokserskiej gruszce. A jeśli wolicie bardziej konwencjonalne przeróbki, to posłuchajcie, jak z „Tom Sawyer” poradzili sobie Foo Fighters.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rush Duperele