Wynajmij mieszkanie Kurta Cobaina! [GALERIA]

Urszula Drabińska
23.04.2015 11:45
Wynajmij mieszkanie Kurta Cobaina! [GALERIA] Fot. airbnb.com

Za noc w domu, w którym frontman Nirvany stworzył między innymi „Heart-Shaped Box” niestety trzeba słono zapłacić.

Kurt Cobain i Courtney Love w budynku z lat 20. XX wieku zlokalizowanym w dzielnicy Fairfax w Los Angeles mieszkali w latach 1991-1992. Obecny właściciel nieruchomości uznał, że niezłym biznesem będzie jej wynajmowanie i przedstawił swoją ofertę na airbnb.com. Za jedną noc w apartamencie oddalonym 20 minut samochodem od plaży i centrum oraz 10 minut od Beverly Hills i Hollywood życzy sobie 290 dolarów. Za tydzień trzeba zapłacić 1100 dolarów, a za miesiąc – 4400 dolarów.

Ceny w ostatnich dniach poszły w górę. Jak podaje portal consequenceofsound.net, jeszcze niedawno wynosiły odpowiednio 150, 798 i 3800 dolarów. Gospodarz Brandon wysoko ceni sobie niemych świadków historii rocka. O lokum i jego dawnym mieszkańcu opowiada:

W tamtym czasie Kurt skupiał się na pisaniu muzyki i pracach plastycznych. Wiele z nich stworzonych zostało w tym mieszkaniu. Zajmował się zwłaszcza malowaniem, dekorował nawet ściany salonu i sypialni. W ulubionym miejscu w tym domu – w wannie napisał „Heart-Shaped Box”.

Niestety tego elementu wyposażenia nie sfotografował. Nie zachowały się również dekoracje na ścianach. Zobaczcie, czego w zamian można się spodziewać.

Powyższe mieszkanie możecie wynająć, jeśli tylko starczy Wam pieniędzy. A gdybyście mieli ich jeszcze więcej, przypominamy, że na sprzedaż jest również dom w Aberdeen w stanie Waszyngton, w którym Kurt Cobain mieszkał w latach 1969-1976 oraz 1983-1987. Jego mama, Wendy O’Connor, chce sprzedać go za 400 tys. dolarów, za jakieś 300 tys. dolarów więcej niż średnia cena domów w tamtej okolicy.

Jak dużo jesteście skłonni przepłacić za pobyt w miejscu, w którym niegdyś żył Wasz idol?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.