23.04.2015 11:45

Wynajmij mieszkanie Kurta Cobaina! [GALERIA]

Za noc w domu, w którym frontman Nirvany stworzył między innymi „Heart-Shaped Box” niestety trzeba słono zapłacić.

Wynajmij mieszkanie Kurta Cobaina! [GALERIA]
foto: airbnb.com

Kurt Cobain i Courtney Love w budynku z lat 20. XX wieku zlokalizowanym w dzielnicy Fairfax w Los Angeles mieszkali w latach 1991-1992. Obecny właściciel nieruchomości uznał, że niezłym biznesem będzie jej wynajmowanie i przedstawił swoją ofertę na airbnb.com. Za jedną noc w apartamencie oddalonym 20 minut samochodem od plaży i centrum oraz 10 minut od Beverly Hills i Hollywood życzy sobie 290 dolarów. Za tydzień trzeba zapłacić 1100 dolarów, a za miesiąc – 4400 dolarów.

Ceny w ostatnich dniach poszły w górę. Jak podaje portal consequenceofsound.net, jeszcze niedawno wynosiły odpowiednio 150, 798 i 3800 dolarów. Gospodarz Brandon wysoko ceni sobie niemych świadków historii rocka. O lokum i jego dawnym mieszkańcu opowiada:

"

W tamtym czasie Kurt skupiał się na pisaniu muzyki i pracach plastycznych. Wiele z nich stworzonych zostało w tym mieszkaniu. Zajmował się zwłaszcza malowaniem, dekorował nawet ściany salonu i sypialni. W ulubionym miejscu w tym domu – w wannie napisał „Heart-Shaped Box”. "

Niestety tego elementu wyposażenia nie sfotografował. Nie zachowały się również dekoracje na ścianach. Zobaczcie, czego w zamian można się spodziewać.

Powyższe mieszkanie możecie wynająć, jeśli tylko starczy Wam pieniędzy. A gdybyście mieli ich jeszcze więcej, przypominamy, że na sprzedaż jest również dom w Aberdeen w stanie Waszyngton, w którym Kurt Cobain mieszkał w latach 1969-1976 oraz 1983-1987. Jego mama, Wendy O’Connor, chce sprzedać go za 400 tys. dolarów, za jakieś 300 tys. dolarów więcej niż średnia cena domów w tamtej okolicy.

Jak dużo jesteście skłonni przepłacić za pobyt w miejscu, w którym niegdyś żył Wasz idol?

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Courtney Love Kurt Cobain