03.10.2014 13:02

Wytwórnie muzyczne odchodzą do lamusa?

Thom Yorke zdecydował się sprzedawać „Tomorrow Modern’s Boxes” na torrencie. Ile osób w ciągu tygodnia ściągnęło jego najnowszy solowy album?

Wytwórnie muzyczne odchodzą do lamusa?
foto: materiały prasowe

Podobne wyniki sprzedażowe do najnowszego nagrania Thoma Yorke’a w tym roku osiągnął tylko soundtrack do animowanej „Krainy Lodu”. Mimo że za „Tomorrow Modern’s Boxes” w sieci BitTorrent trzeba zapłacić 6 dolarów, od premiery płyty 26 września ściągnęło ją ponad milion osób!

Posłuchajcie darmowego utworu „A Brain in the Bottle”:

Frontman Radiohead i Atoms for Peace jest zadowolony z decyzji. Jego pierwszy solowy album „The Eraser”, który był dystrybuowany tradycyjnie, w 2006 roku w ciągu tygodnia kupiło „zaledwie” 90 tys. osób.

Złoto czy platyna?

Na laury od branży muzycznej Thom Yorke nie ma jednak co liczyć. Tyle sprzedanych egzemplarzy pokryłoby jego najnowszą płytę platyną – nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie trzeba postarać się najbardziej. Niestety… BitTorrent oficjalnie nie jest wydawnictwem muzycznym i sprzedaż za jego pośrednictwem się nie liczy.

Cała nadzieja w tym, że fanom album „Tomorrow Modern’s Boxes” w wersji cyfrowej tak się spodoba, że wydadzą ok. 50 dolarów na winyl.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Thom Yorke