X Japan zagrał na festiwalu Coachella z Marilynem Mansonem i hologramami zmarłych muzyków

Maciej Koprowicz
23.04.2018 11:11
X Japan zagrał na festiwalu Coachella z Marilynem Mansonem i hologramami zmarłych muzyków Fot. kadr z wideo

Podczas dwóch koncertów legendy japońskiego rocka nie brakowało emocjonujących momentów. Na scenie obok Yoshikiego i spółki pojawiła się zaprzyjaźniona wielka gwiazda, a także… ich nieżyjący koledzy.

X Japan to marka doskonale znana nie tylko fanom japońskiej popkultury i j-rocka. Powstały w 1982 roku w mieście Chiba w ciągu 15 lat istnienia nagrał 4 albumy studyjne, ale to wystarczyło do zdobycia gigantycznej popularności w Japonii i uznania na całym świecie. Grupę uważa się za prekursora nurtu w japońskiej kulturze pop o nazwie visual kei, w którym równie dużą rolę, co muzyka, odgrywa efektowna prezentacja sceniczna. Muzycy zespołu nosili ekstrawaganckie stroje i fryzury, a każdy koncert zespołu był niezapomnianym show.

W 2007 roku zespół wznowił działalność, niestety bez zmarłego tragicznie w 1998 gitarzysty Hide. Z kolei w 2012 odszedł kolejny muzyk zespołu – samobójstwo popełnił basista Taiji.

Kiedy zespół został zaproszony do swojego pierwszego występu na słynnym festiwalu Coachella w USA, postanowił upamiętnić nieżyjących kolegów. 14 kwietnia 2018 na festiwalowej scenie Mojave w Indio w Kalifornii pojawiły się, obok muzyków X Japan, także hologramy Hidego i Taijiego. Zobaczcie sami:

Emocji nie brakowało także podczas drugiego występu X Japan w ramach festiwalu. 21 kwietnia 2018 w Indio do Japończyków dołączył sam Marilyn Manson, by wykonać z nimi utwór Eurythmics, „Sweet Dreams (Are Made Of This)”. Przypomnijmy, Manson nagrał jego własną wersję w 1995 roku na album „Smells Like Children”. Posłuchajcie, jak wypadł u boku X Japan:

Coachella 2018 - kto zagrał

2018 Coachella Valley Music and Arts Festival trwał od 13 do 22 kwietnia 2018. X Japan był jedynym zespołem hardrockowym na tej imprezie. Rockowe brzmienia reprezentowali m.in. Greta Van Fleet, Haim, The War On Drugs, David Byrne i Nothing But Thieves.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.