X Japan zagrał na festiwalu Coachella z Marilynem Mansonem i hologramami zmarłych muzyków

Maciej Koprowicz
23.04.2018 11:11
X Japan zagrał na festiwalu Coachella z Marilynem Mansonem i hologramami zmarłych muzyków Fot. kadr z wideo

Podczas dwóch koncertów legendy japońskiego rocka nie brakowało emocjonujących momentów. Na scenie obok Yoshikiego i spółki pojawiła się zaprzyjaźniona wielka gwiazda, a także… ich nieżyjący koledzy.

X Japan to marka doskonale znana nie tylko fanom japońskiej popkultury i j-rocka. Powstały w 1982 roku w mieście Chiba w ciągu 15 lat istnienia nagrał 4 albumy studyjne, ale to wystarczyło do zdobycia gigantycznej popularności w Japonii i uznania na całym świecie. Grupę uważa się za prekursora nurtu w japońskiej kulturze pop o nazwie visual kei, w którym równie dużą rolę, co muzyka, odgrywa efektowna prezentacja sceniczna. Muzycy zespołu nosili ekstrawaganckie stroje i fryzury, a każdy koncert zespołu był niezapomnianym show.

W 2007 roku zespół wznowił działalność, niestety bez zmarłego tragicznie w 1998 gitarzysty Hide. Z kolei w 2012 odszedł kolejny muzyk zespołu – samobójstwo popełnił basista Taiji.

Kiedy zespół został zaproszony do swojego pierwszego występu na słynnym festiwalu Coachella w USA, postanowił upamiętnić nieżyjących kolegów. 14 kwietnia 2018 na festiwalowej scenie Mojave w Indio w Kalifornii pojawiły się, obok muzyków X Japan, także hologramy Hidego i Taijiego. Zobaczcie sami:

Emocji nie brakowało także podczas drugiego występu X Japan w ramach festiwalu. 21 kwietnia 2018 w Indio do Japończyków dołączył sam Marilyn Manson, by wykonać z nimi utwór Eurythmics, „Sweet Dreams (Are Made Of This)”. Przypomnijmy, Manson nagrał jego własną wersję w 1995 roku na album „Smells Like Children”. Posłuchajcie, jak wypadł u boku X Japan:

Coachella 2018 - kto zagrał

2018 Coachella Valley Music and Arts Festival trwał od 13 do 22 kwietnia 2018. X Japan był jedynym zespołem hardrockowym na tej imprezie. Rockowe brzmienia reprezentowali m.in. Greta Van Fleet, Haim, The War On Drugs, David Byrne i Nothing But Thieves.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.