12.09.2017 12:16

Yes odwołuje koncerty po śmierci syna Steve’a Howe’a

Virgil Howe, perkusista grupy Little Barrie i syn Steve'a Howe'a, gitarzysty legendarnego progresywnego Yes zmarł w wieku 42 lat.

Yes odwołuje koncerty po śmierci syna Steve’a Howe’a
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Informację o śmierci muzyka opublikowano na oficjalnej stronie grupy Yes, yesworld.com. Oświadczenie napisał ojciec artysty, gitarzysta zespołu Steve Howe. Nie ujawnił przyczyny śmierci swojego młodszego syna – napisał jedynie, że zgon był „tragiczny” i „nieoczekiwany”.

W oświadczeniu, które pojawiło się też w mediach społecznościowych grupy, czytamy:

"

YES – Steve Howe, Alan White, Geoff Downes, Jon Davison i Billy Sherwood – pragną podziękować wszystkim fanom za ich wsparcie i zrozumienie w tym czasie.

Steve Howe i rodzina proszą o uszanowanie ich prywatności w tych trudnych chwilach. "

Zespół w związku ze śmiercią Virgila Howe’a postanowił odwołać nadchodzące koncerty trasy koncertowej pod hasłem Yestival Tour, w której uczestniczyć mieli także Todd Rundgren i Carl Palmer’s ELP Legacy. Grupa nie wystąpi w Moorhead, Cedar Rapids, Londynie, Rochester, Bostonie i Huntington.

Oświadczenia nie wydała na razie formacja, w której występował Virgil, czyli Little Barrie, znana przede wszystkim jako twórcy motywu przewodniego do serialu „Better Call Saul”. Zespół miał niebawem ruszyć w trasę promującą swój czwarty album studyjny, „Death Express”, który ukazał się 7 lipca 2017 roku.

Dwa lata temu w tragicznych okolicznościach syna stracił inny słynny muzyk, Nick Cave. Australijski muzyk stanął na scenie dopiero półtora roku po tym zdarzeniu.Przeżycia wokalisty po utracie syna zainspirowały ostatni jak dotąd album zespołu Nick Cave & The Bad Seeds, „Skeleton Tree” z 9 września 2016 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Yes Steve Howe