Pogoda
07.12.2015 15:14

Yoko Ono, Steven Tyler, Tom Morello w hołdzie Lennonowi

Legendarny Beatles nadal jest żywy w pamięci fanów. Zobaczcie, jak muzyczny świat postanowił uczcić okrągłe urodziny artysty.

Yoko Ono, Steven Tyler, Tom Morello w hołdzie Lennonowi
foto: kadr z wideo

9 października 2015 roku muzyk skończyłby 75 lat. Yoko Ono postanowiła z tej okazji stworzyć ogromną pacyfkę w Central Parku w Nowym Jorku niedaleko domu muzyka, gdzie został zastrzelony w 1980 roku.

Artystka zorganizowała również koncert poświęcony Lennonowi, podczas którego na jednej scenie zaprezentowało się wielu znanych muzyków oraz aktorów wykonując utwory Beatlesa i tym samym składając mu hołd.

Wydarzenie, które nazwano Imagine: John Lennon 75th Birthday Concert, miało miejsce w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się tacy muzycy, jak Steven Tyler, Brandon Flowers, Peter Frampton czy John Fogerty, jak również aktorzy Kris Kristofferson czy Kevin Bacon, który poprowadził koncert.

Tom Morello podczas tego występu wykonał wraz z Krisem Kristoffersonem „Working Class Hero”, zaś wspólnie z New York Freedom Choir zagrał „Power to the People” i był to jeden z najlepszych momentów urodzinowego wydarzenia:

W czasie tego koncertu zabrzmiały utwory, które powstały za czasów działalności Lennona w The Beatles, jak „A Hard Day's Night”, „Hey Bulldog” czy „Don’t Let Me Down”. Publiczność mogła również usłyszeć numery z solowego dorobku muzyka, takie jak „Mother”, „Imagine” czy „Jealous Guy”. Na koncercie nie zabrakło również „Happy Xmas (War Is Over)”, który wprowadził widownię w świąteczny nastrój.

Steven Tyler zaśpiewał „Come Together” oraz wspólnie z Erikiem Churchem „Revolution”. Wokalista Aerosmith był zachwycony tym występem podkreślając, że publika była po prostu cudowna:

Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem przeboju The Beatles „All You Need Is Love”.

Posłuchajcie, jak zabrzmiał finał tego wyjątkowego wydarzenia:

Jak Wam się podoba taka idea uczczenia urodzin Lennona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News John Lennon