23.07.2019 13:31

"You Are The Champions": Queen zachęca fanów do wystąpienia w nowych klipach grupy

Queen przygotował specjalną akcję dla swoich fanów - wszystko z okazji nowego rekordu klipu "Bohemian Rhapsody". 

Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Słynny klip do "Bohemian Rhapsody" przekroczył miliard wyświetleń na YouTube. To pierwszy teledysk zrealizowany przed 1990 rokiem, który osiągnął taki wynik. Oryginalny teledysk z 1975 jest powszechnie uważany za pierwsze w historii wideo promujące utwór muzyczny. Klip do "Bohemian Rhapsody" wyznaczył standardy na wiele dekad. Klip bazował na okładce albumu "Queen II" i został wyreżyserowany przez Bruce'a Gowersa.

"You Are The Champions": Queen zachęca fanów do wystąpienia w jednym z trzech nowych klipów

Tak Brian May i Roger Taylor skomentowali nowy rekord teledysku "Bohemian Rhapsody"

"

Jesteśmy zaszczyceni, że "Bohemian Rhapsody" przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube. Dziękujemy! Planujemy to uczcić wspólnie z naszymi fanami z całego świata. Jeśli jesteście muzykami, wokalistami, tancerzami, artystami wizualnymi lub po prostu chcecie dobrze spędzić czas, wejdźcie nawww.youarethecjhampions.com by dowiedzieć się więcej. Do zobaczenia na trasie! "

Chodzi o kampanię "You Are The Champions", dzięki której fani będą mieli możliwość wystąpienia w jednym z trzech nowych klipów Queen, stworzonych w całości z nagrań nadesłanych przez wielbicieli Queen.

Muzycy, wokaliści i instrumentaliści mogą przygotować własną interpretację "Bohemian Rhapsody", tancerze – "Don’t Stop Me Now" (wideo instruktażowe stworzyła Polly Bennett, choreografka m.in. Ramiego Malika w "Bohemian Rhapsody"), natomiast artyści wizualni mają szansę stworzyć elementy lyric video "A Kind of Magic". Ostateczne wersje klipów zostaną opublikowane na oficjalnym kanale zespołu.

Queen
Queen
Przeczytaj także "Bohemian Rhapsody" Queen to najczęściej streamowany utwór z XX wieku

Z okazji miliarda wyświetleń na YouTubie klipu "Bohemian Rhapsody" na oficjalnym kanale zespołu pojawiła się nowa, zremasterowana wersja teledysku. Zespół zadbał również o zamieszczenie tłumaczenia tekstu w filmie – napisy są dostępne również w języku polskim.

Zobacz także: Moshpit przy "Bohemian Rhapsody"? Fani The Ghost Inside udowodnili, że to możliwe [WIDEO]

Tagi: Rock News Queen bohemian rhapsody