"You Are The Champions": Queen zachęca fanów do wystąpienia w nowych klipach grupy

23.07.2019 13:31
"You Are The Champions": Queen zachęca fanów do wystąpienia w nowych klipach grupy Fot. kadr z wideo

Queen przygotował specjalną akcję dla swoich fanów - wszystko z okazji nowego rekordu klipu "Bohemian Rhapsody". 

Słynny klip do "Bohemian Rhapsody" przekroczył miliard wyświetleń na YouTube. To pierwszy teledysk zrealizowany przed 1990 rokiem, który osiągnął taki wynik. Oryginalny teledysk z 1975 jest powszechnie uważany za pierwsze w historii wideo promujące utwór muzyczny. Klip do "Bohemian Rhapsody" wyznaczył standardy na wiele dekad. Klip bazował na okładce albumu "Queen II" i został wyreżyserowany przez Bruce'a Gowersa.

"You Are The Champions": Queen zachęca fanów do wystąpienia w jednym z trzech nowych klipów

Tak Brian May i Roger Taylor skomentowali nowy rekord teledysku "Bohemian Rhapsody"

Jesteśmy zaszczyceni, że "Bohemian Rhapsody" przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube. Dziękujemy! Planujemy to uczcić wspólnie z naszymi fanami z całego świata. Jeśli jesteście muzykami, wokalistami, tancerzami, artystami wizualnymi lub po prostu chcecie dobrze spędzić czas, wejdźcie nawww.youarethecjhampions.com by dowiedzieć się więcej. Do zobaczenia na trasie!

Chodzi o kampanię "You Are The Champions", dzięki której fani będą mieli możliwość wystąpienia w jednym z trzech nowych klipów Queen, stworzonych w całości z nagrań nadesłanych przez wielbicieli Queen.

Muzycy, wokaliści i instrumentaliści mogą przygotować własną interpretację "Bohemian Rhapsody", tancerze – "Don’t Stop Me Now" (wideo instruktażowe stworzyła Polly Bennett, choreografka m.in. Ramiego Malika w "Bohemian Rhapsody"), natomiast artyści wizualni mają szansę stworzyć elementy lyric video "A Kind of Magic". Ostateczne wersje klipów zostaną opublikowane na oficjalnym kanale zespołu.

Przeczytaj także

Z okazji miliarda wyświetleń na YouTubie klipu "Bohemian Rhapsody" na oficjalnym kanale zespołu pojawiła się nowa, zremasterowana wersja teledysku. Zespół zadbał również o zamieszczenie tłumaczenia tekstu w filmie – napisy są dostępne również w języku polskim.

Zobacz także: Moshpit przy "Bohemian Rhapsody"? Fani The Ghost Inside udowodnili, że to możliwe [WIDEO]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.