„You Suffer” Napalm Death został wykorzystany w popularnym sitcomie

Maciej Koprowicz
11.04.2018 10:54
„You Suffer” Napalm Death został wykorzystany w popularnym sitcomie Fot. kadr z wideo

Najkrótszy utwór świata można było usłyszeć w serialu HBO, „Dolina Krzemowa”. Warto zaznaczyć, że zabrzmiał w pełnej wersji, bez żadnych skrótów.

Zespół Napalm Death zapisał się w historii muzyki jako jeden z najważniejszych wykonawców gatunku o nazwie grindcore, łączącego thrash metal i hardcore punk. Takie albumy, jak „Scum” czy „From Enslavement to Obliteration” to absolutna klasyka ciężkiego grania.

Ale angielska kapela ma swoje miejsce w annałach jeszcze z jednego powodu. Wpisana została do Księgi Rekordów Guinnessa jako autor najkrótszego utworu muzycznego w historii. Wydany na albumie „Scum” z 1989 roku kawałek „You Suffer” trwa dokładnie 1,316 sekundy i składa się wyłącznie z frazy „You suffer, but why”.

Imponująca długość utworu sprawiła, że nie tylko w subkulturze metalowej stał się swego rodzaju memem. Shane Embury z Napalm Death w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl mówił o fenomenie utworu:

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale pewnie jest sporo coverów. Chciałbym usłyszeć przeróbkę „You Suffer”, który trwa 10 minut - to byłoby ciekawe!

Do najkrótszego utworu świata nawiązali ostatnio twórcy popularnego sitcomu stacji HBO, „Dolina Krzemowa” („Silicon Valley”). Zabrzmiał w odcinku z 9 kwietnia 2018 pod tytułem „Chief Operating Officer” (sezon 5, odcinek 3).

Jeden z bohaterów serialu, niejaki Gilfoyle (notabene fan metalu i satanista) ustawił sobie „You Suffer” w charakterze alarmu na wypadek, gdyby wartość kupowanej przez niego kryptowaluty spadła poniżej krytycznego poziomu. To oczywiście nawiązanie do aktualnych problemów internautów obracających bitcoinem. Niestety dla Gilfoyle’a, czarny scenariusz się spełnia i całe biuro, w którym pracuje ma okazję posłuchać najsłynniejszego utworu Napalm Death. Zobaczcie sami:

Napalm Death na festiwalu Metalmania 2018 – galeria

Brytyjski zespół 7 kwietnia 2018 wystąpił w Spodku w Katowicach jako gwiazda tegorocznej edycji Metalmanii. Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.