19.10.2018 14:03

Youtube planuje sprzedawać bilety na koncerty

Największa platforma z wideo na świecie postanowiła połączyć siły z dystrybutorem biletów na wydarzenia muzyczne. Dzięki temu chodzenie na koncerty stanie się jeszcze prostsze.

Metallica Live
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Youtube wprowadził możliwość kupienia biletów na koncerty danych artystów bezpośrednio w ich aplikacji. Gigant połączył siły z firmą Eventbrite oraz Ticketmaster, którzy zajmują się dystrybucją wejściówek na show wielu różnych wykonawców. Opcja będzie działała oczywiście jedynie na oficjalnych kanałach artystów i na razie jest dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Streamingowy moloch i Eventbrite obiecują już teraz, że niedługo udostępnią funkcje na kanałach mniej znanych wykonawców, zapowiadają również ekspansje do innych krajów i kontynentów. Dla artystów to może być bardzo dobry sposób na zdobycie kolejnych profitów oprócz zarobków z reklam - być może dzięki tej funkcji na ich koncertach będzie pojawiało się więcej osób. 

Jak kupić bilety na Youtubie?

W zagranicznych portalach pojawiły się opisy tego, w jaki sposób działa nowa funkcja - pod wideo artysty pojawia się po prostu zakładka, która pokazuje najbliższy koncert artysty w okolicy. My możemy kliknąć w przycisk „Tickets”, który pokazuje nam trasę artysty oraz koszt biletów. Poza tym usługa nie jest wizualnie inwazyjna, więc raczej nie powinna nikomu przeszkadzać:

yt

Niestety, na razie nie wiemy, kiedy ta funkcja pojawi się w naszym kraju i czy od razu będzie obejmowała najpopularniejszych polskich artystów. Będziecie jej używali?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele YouTube