08.02.2019 16:32

Youtuber nagrał metalowy cover "Sound of Silence". Brzmi lepiej niż David Draiman?

Na kanale Jonathana Younga pojawił się metalowy cover najpopularniejszego utworu duetu Simon & Garfunkel.

 Jonathan Young
foto: kadr z wideo/Jonathan Young

W ostatnim czasie roi się od coverów utworu "Sound of Silence". Biorą go na warsztat głównie polskie zespoły, ze względu na symboliczne znaczenie, którego nabrał ze względu na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza w Gdańsku. Jednak jak się okazuje, utwór stanowi wyzwanie także dla zagranicznych wykonawców. 

Kadr z wideo do utworu "Sounds of Silence" Simon & Garfunkel
Kadr z wideo do utworu "Sounds of Silence" Simon & Garfunkel
Przeczytaj także "The Sound of Silence" w wersji Disturbed w Gdańsku. O czym opowiada tekst utworu? [POLSKIE TŁUMACZENIE]

Metalowy cover "Sound of Silence"

W serwisie YouTube pojawił się niedawno metalowy cover "Sound of Silence" w wykonaniu Jonathana Younga. Youtuber śpiewa inaczej niż David Draiman w znanej nam wersji, jednak według wielu komentujących, jego wykonanie może konkurować z tym wokalisty Disturbed. Muzyk nie przez przypadek uzbierał na koncie już ponad 1,3 miliona subskrypcji. Na jego kanale możemy posłuchać również jego interpretacji utworów Linkin Park, Bon Jovi, a nawet *NSYNC czy Toto.

Disturbed zagra koncert w Polsce 

Grupa Disturbed zagra koncert w Polsce 20 czerwca 2019 roku. Występ odbędzie się na warszawskim Torwarze w ramach Evolution World Tour. Zespół obiecuje zaprezentować na imprezie przekrojową setlistę. Usłyszymy wówczas zarówno hity takie jak "Down With The Sickness" czy "The Sound Of Silence" jak i utwory z najnowszego albumu.

Sprawdź: >>"The Sound of Silence” Simon & Garfunkel. W jakich filmach możemy usłyszeć ten utwór?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Disturbed