22.10.2018 14:42

Yuimetal odeszła z Babymetal, aby rozpocząć solową karierę

W połowie października 2018 roku dowiedzieliśmy się, że zespół Babymetal opuściła wokalistka Yuimetal. Dziewczyna wytłumaczyła teraz dlaczego to zrobiła.

babymetal
foto: Photoshot/REPORTER

Babymetal jest ostatnio bardzo gorącym tematem dyskusji w środowisku muzycznym - w październiku 2018 roku pojawił się nowy singiel zespołu, zatytułowany "Starlight", a w samej formacji doszło do zmian personalnych -  19 października 2018 roku zespół oficjalnie ogłosił, że Yuimetal opuściła szeregi Babymetalu.

Na początku zespół tłumaczył, że jest to spowodowane jej niezbyt dobrym stanem zdrowia, a dziewczyna miała w końcu powrócić do Babymetalu. Tak się jednak nie stanie. Teraz sama Yuimetal zabrała głos i opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że zamierza kontynuować karierę jako wykonawca solowy:

"

Mam ogromną nadzieję na to, że będę mogła się jeszcze pojawić na scenie, ale moje zdrowie fizyczne nie jest obecnie zbyt dobre. Poza tym czuję, że powinnam teraz spróbować spełnić swoje własne sny. Takie, które miałam od dawna - pokazanie się światu jako Mizuno Yui.  "

Dlaczego Yuimetal opuściła Babymetal?

Dziewczyna podziękowała oczywiście wszystkim fanom, a także ludziom zaangażowanym w karierę Babymetalu:

"

Naprawdę mi przykro za problemy, które sprawiłam tak wielu osobom przez to, że musiałam opuścić zespół na długi czasu. Walczyłam sama ze sobą, ale postanowiłam, że tym razem nadszedł czas na to, abym opuściła Babymetal.

Czuję się bardzo źle z tym, że moje zachowanie wpłynie negatywnie na innych członków zespołu, a także naszych fanów, którzy tak wiernie wspierali Babymetal. Mam ogromny szacunek dla nich wszystkich, a także wiele różnych wspomnień i doświadczeń związanych z moją karierą w Babymetal. Nigdy ich nie zapomnę, bo codziennie czułam, że mam ogromne szczęście. Zwłaszcza koncerty, gdzie razem się świetnie bawiliśmy i śmialiśmy, były wyjątkowymi uroczystościami. Mam nadzieję, że czeka nas to samo, gdy ponownie spotkam się z Wami, tylko tym razem jako Mizuno Yui. 

Dziękuję z głębi serca za ostatnie 8 lat, 
Mizuno Yui "

Obecnie dyskografię zespołu zamyka album „Metal Resistance” z 2016 roku, a fani musieli czekać na nową muzykę prawie dwa lata – na początku 2018 pojawił się utwór „Distortion”.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Babymetal