Yungblud nagrał klip z fanami do singla "Don't Feel Like Feeling Sad Today". Na miejscu interweniowały władze [WIDEO]

01.07.2022 13:30
Yungblud Fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Młody artysta podzielił się nowym utworem, który zapowiada nadchodzący krążek "Yungblud". Podczas nagrań teledysku nie obyło się bez sporego zamieszania.

Brytyjski muzyk Yungblud wydał nowy singiel zatytułowany "Don’t Feel Like Feeling Sad Today". Utwór jest przedsmakiem jego trzeciego albumu "Yungblud", którego premiera zaplanowana jest na 2 września.

Polecamy

Yungblud nagrał klip z fanami do singla "Don't Feel Like Feeling Sad Today". Na miejscu interweniowały władze [WIDEO]

Wydanie "Don’t Feel Like Feeling Sad Today" następuje po nakręceniu teledysku 20 czerwca. Artysta wywołał chaos w londyńskim Southbank, zapraszając publikę do udziału w nagraniu. Wyreżyserowany przez Toma Pallanta i Doma teledysk przedstawia artystę i jego fanów, którzy toczą wielką wodną bitwę, podczas gdy Yungblud wykonuje piosenkę na ozdobionej sloganami platformie. Gdy fala uzbrojonych w plakaty i pistolety na wodę fanów przejęła lokalizację, władze Metropolitan Police uznały ją za przepełnioną i zamknęły zgromadzenie.

W zeszłym miesiącu Yungblud wydał swój najnowszy singiel "Memories" z udziałem Willow, który w zaledwie pierwszym tygodniu od premiery zgromadził milion odsłuchów. Towarzyszący piosence teledysk wyreżyserował Colin Tilley. Tak Yungblud opowiedział o tym kawałku:

"Memories" opowiada o uwolnieniu się od traumatycznych przeżyć z przeszłości i wyartykułowaniu ich światu. Jest coś wyzwalającego w przekształcaniu bolesnych wspomnień z przeszłości w lekcje na przyszłość. Chcę, żeby ludzie wykrzykiwali tę piosenkę, żeby była dla nich swoistym katharsis. Chodzi o to, żeby zebrać się razem i wyrzucić z siebie ból, zamienić go w pozytywną energię i podzielić się tym ciężarem z innymi.

Natomiast w marcu Yungblud zaprezentował utwór "The Funeral", w klipie do którego wystąpili Ozzy i Sharon Osbourne’owie. Numer ma już 25 mln wyświetleń i odtworzeń.

Polecamy

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista Yungblud (Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album "21st Century Liability" (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka "the underrated youth", która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii.

W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta "weird!" z takimi hitami, jak "god save me, but don’t drown me out", "weird!", "strawberry lipstick" i "cotton candy". Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.