24.07.2015 08:09

Z Avenged Sevenfold odszedł perkusista

Arin Ilejay, bębniarz Avenged Sevenfold rozstał się z grupą. Powodem odejścia muzyka były różnice w wizjach artystycznych.

Z Avenged Sevenfold odszedł perkusista
foto: Metal Hammer Magazine, CC BY-SA 4.0

Pierwotnym perkusistą zespołu był The Rev, czyli James Owen Sullivan, który zmarł w grudniu 2009 roku z powodu przedawkowania leków wymieszanych z alkoholem. Po tym tragicznym wydarzeniu kapelę wspierał zza swojego zestawu Mike Portnoy znany m.in. z Dream Theater. Nie był on jednak oficjalnym członkiem grupy, a jedynie muzykiem sesyjnym, na stałe do składu wszedł za to w 2011 roku Arin Ilejay.

Bębniarz nagrał z Avenged Sevenfold tylko jeden krążek, „Hail to the King” z 2013 i ostatecznie postanowił nie kontynuować współpracy z metalowcami. Jak podał zespół w oświadczeniu na swojej oficjalnej stronie, między muzykami a Ilejayem nie ma negatywnych uczuć:

"

Witajcie wszyscy -

Piszemy to, żeby was poinformować, że będzie kontynuować granie bez Arina IIejay'a jako naszego perkusisty. Arin był wulkanem pozytywnej energii i naszym świetnym bębniarzem przez ostatnie cztery lata. Kochamy gościa i zawsze będziemy. Jesteśmy i pozostaniemy mu wdzięczni, że pomógł nam ruszyć przez bardzo mroczny okres. Jednak na polu twórczym poczuliśmy, że potrzebujemy ruszyć w odmiennych kierunkach. Na dany moment nie możemy powiedzieć więcej, jednak jesteśmy podekscytowani naszą przyszłością i mamy nadzieję podzielić się wkrótce planami z naszymi najlepszymi fanami na świecie. Jak zawsze doceniamy wasze zrozumienie i niepodważalne wsparcie.

Z miłością –
Matt, Zack, Brian, Johnny "

1

Niewykluczone, że Arin mógł dawać kolegom sygnały o tym, że chce wybrać inną muzyczną drogę już jakiś czas temu, gdyż z tego co mówił wcześniej M. Shadows wynikało, że grupa nie wyda nowej płyty wcześniej niż 2016 roku. Ilejaya będziemy mogli jeszcze zobaczyć na planowanym przez Avenged Sevenfold koncertowym DVD zatytułowanym „This Is Bat Country”.

Trzeba przyznać, że Arin bardzo dobrze sprawdzał się w szeregach grupy:

Czy będzie Wam brakowało Ilejaya w zespole?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Avenged Sevenfold