Z Guns N' Roses odszedł gitarzysta Bumblefoot

Robert Skowronski
01.08.2015 11:48
Z Guns N' Roses odszedł gitarzysta Bumblefoot Fot. MediaPunch / Rex Features/East News

Kto pomyślał, że tak szybko dojdzie do powtórki z rozrywki? Z Guns N' Roses odszedł kolejny gitarzysta. Tym razem o opuszczeniu kapeli zdecydował Ron „Bumblefoot” Thal.

Źle się dzieje w zespole Axla Rose'a. Zaledwie 27 lipca 2015 roku z grupy odszedł DJ Ashba, podobną ścieżkę wybrał inny muzyk Guns N' Roses - Bumblefoot. Jednak jak się okazuje, nie jest on już członkiem kapeli od dłuższego czasu. Poinformował o tym dziennikarz Gary Graff, który potwierdzenie tych doniesień znalazł w anonimowym, ale jednocześnie wiarygodnym źródle związanym z zespołem:

Bumblefoot odszedł w zeszłym roku w Ameryce Południowej. Nie rozumiem dlaczego cały czas wykręcał się od przyznania tego. Powiedział Axlowi, że kończy i jego ostatnim występem z grupą będzie ten w Las Vegas.

Gitarzysta mówił wcześniej, że ma zamiar skupić się na karierze solowej po spędzeniu w szeregach Guns N' Roses ośmiu lat. To sprawiało, że nie był pewny jego status w grupie. Teraz sprawa jest już w zupełności jasna. Thal spytany o zajęcie stanowiska w tej sprawie powiedział:

Nie mam zamiaru o tym debatować. Wydaje mi się, że jest wystarczająco dużo wskazówek, które pozwalają na wywnioskowanie tego czemu się teraz poświęcam. Jestem bardzo zapracowanym człowiekiem, ale cieszy mnie wszystko co robię, bo uważam, że ma to przyszłość. Mam wielki plan - kariera solowa, inne zespoły, produkcja muzyczna, działalność dobroczynna i rzeczy związane z edukacją. Wszystko to kocham i za tym tęskniłem. Bardzo się cieszę, że znów będę mógł temu poświęcić czas. Właśnie to powinienem robić.

Ostatni krążek jaki wydał Bumblefoot miał swoją premierę w lutym 2015 roku, tym albumem jest „Little Brother Is Watching”. Płyta została w całości skomponowana, nagrana, wyprodukowana i zmiksowana przez muzyka w jego studiu w New Jersey. Wsparł go jedynie perkusista Dennis Leeflang

W 2013 roku Bumblefoot wyrażał swoje niezadowolenie z faktu, że Guns N' Roses nie nagrał niczego nowego od czasu wydania „Chinese Democracy” w 2008 roku. Zresztą ta płyta nie stanowiła jego zdaniem nowego materiału. Traktował ją jedynie jako stare nagrania, których data premiery obsunęła się w czasie. Gitarzysta tworzenie muzyki stawia jako swój życiowy priorytet, a brak możliwości komponowania kolejnych utworów w szeregach grupy popchnął go do jej opuszczenia.

Po odejściu DJ Ashby i Bumblefoota mało prawdopodobne wydają się teraz wcześniejsze zapewnienia o tym, że nowa płyta grupy pojawi się w 2016 roku.

Jak myślicie, jaka będzie przyszłość Guns N' Roses? 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.