16.11.2015 08:57

Z Volbeat odszedł basista

Wieloletni członek zespołu rozstał się ze swoimi kolegami. Jak reszta Volbeta zareagowała na odejście Andersa Kjølholma?

Z Volbeat odszedł basista
foto: Insight media/ REPORTER/ East News

Muzyk był obecny w składzie kapeli od samego początku jej istnienia, czyli od 2001 roku. Drogi artystów rozeszły się bez zgrzytów - było to pokojowe rozstanie. Wokalista Volbeat, Michael Poulsen, oraz perkusista, Jon Larsen, wydali w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

"

Anders był lojalnym przyjacielem i kolegą z zespołu od 2001 roku. Graliśmy prawie w każdym zakątku świata i dzieliliśmy się doświadczeniami - nie każda kapela może się pochwalić tym samym. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to i życzymy Andersowi wszystkiego najlepszego w przyszłości. "

Również sam basista podzielił się słowami dotyczącymi jego odejścia z Volbeat:

"

To było świetne doświadczenie być częścią rodziny Volbeat przez tak długi czas. Życzę Michaelowi, Jonowi, Robowi i każdemu kto jest zaangażowany w działalność grupy, a także fanom, wszystkiego najlepszego w kontynuowaniu tej podróży. "

Na dany moment nie jest wiadome kto zastąpi Andersa Kjølholma. Zespół zapowiedział jednak, że wszystkie zaplanowane koncerty mają się odbyć terminowo. Volbeat ruszy w trasę z początkiem czerwca 2016 roku zaczynając od festiwalu Rock Am Ring. Przez ten czas z pewnością zostanie wyłoniony nowy basista kapeli, z którym muzycy przećwiczą koncertowy materiał.

Dyskografię zespołu zamyka płyta „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies” z 2013 roku. Volbeat zapowiedział, że planuje wydać w 2016 roku nowy krążek. Nie znane są jednak dotyczące go szczegóły oprócz kawałka „The Devil's Bleeding Crown”. Gitarzysta Rob Caggiano jeszcze w 2014 zapowiedział, że kapela będzie pracować nad nowym materiałem:

"

Krąży nam po głowie kilka pomysłów. Prawdopodobnie w 2015 roku, może w sierpniu, wrócimy do studia. Wejdziemy w kreatywny tryb i zaczniemy coś robić. "

Również Michael Poulsen zdradził parę słów dotyczących kolejnej płyty:

"

Póki co komponuję piosenki w trasie. Mamy skończonych pięć kawałków. Mam nadzieję, że zanim wrócimy do domu będzie ich sześć. Potem będę musiał dokończyć drugą część płyty. To będzie czas, kiedy będziemy gotowi zacząć nagrywać. "

Kogo widzielibyście w roli nowego basisty Volbeat?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Volbeat