12.12.2016 13:14

Z którego albumu Megadeth Dave Mustaine jest najbardziej dumny?

Lider Megadeth wytypował krążek, z którym chciałby być kojarzony. Jesteście ciekawi o jakim albumie jest mowa? Odpowiedź gitarzysty nie jest wcale zaskakująca.

Z którego albumu Megadeth Dave Mustaine jest najbardziej dumny?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

„Dystopia” odniosła spory komercyjny sukces, bowiem krążek zadebiutował na 3. pozycji na liście Billboardu. Tym samym stał się największym sukcesem Megadeth od 24 lat, bowiem to drugi najlepszy wynik w historii zespołu i najlepszy od wydania „Countdown to Extinction” z 1992 roku. Co więcej płyta otrzymała nominację do Grammy 2017.

Nic zatem dziwnego, że Dave Mustaine jest dumny ze swojego najnowszego dzieła i na pytanie odnośnie tego, za który album chciałby zostać zapamiętany wybrał właśnie najnowsze dzieło:

"

Jeżeli chodzi o rozwój mojej gry i tworzenia utworów, ponowną znajomość z Davidem Ellefsonem i Kiko, który jest tak niewiarygodnym gitarzystą - w tym sensie wybrałbym album „Dystopia”. "

Na tym albumie na perkusji udzielał się Chris Adler z Lamb of God. W czasie trasy zastępował go Dirk Verbeuren, który ostatecznie dołączył do szeregów Megadeth. Dave Mustaine zatem już zaciera ręce myśląc o kolejnym studyjnym wydawnictwie:

"

Teraz, odkąd mamy w zespole Dirka Verbeurena niecierpliwie czekam na to co wydarzy się potem. Gdy idziemy do sali prób rozgrzewamy się przed koncertem i słyszymy Dirka grającego blasty zastanawiam się jak Megadeth będzie brzmieć, gdy będziemy tworzyć następny album. Mamy te paraliżujące czaszkę bity, które prowadzą moje granie do nieziemskich limitów. "

Lider Megadeth już nie może doczekać się, gdy rozpocznie prace nad kolejnym wydawnictwem, o którym zaczął myśleć już po wyjściu ze studia po nagraniu płyty „Dystopia”. Frontman chwali sobie współpracę z muzykami, którzy obecnie tworzą Megadeth i liczy na to, że następny krążek będzie naprawdę spektakularny.

Tymczasem „Dystopia” całkiem nieźle radzi sobie na rynku. Dotychczas formacja podzieliła się z fanami animowanymi klipami do utworów „The Threat is Real” czy „Dystopia”, zaś do numeru „Poisonous Shadows” stworzono teledysk w 360 stopniach. Również do „Post American World” oraz „Conquer Or Die!” powstały klipy.

Czy album „Dystopia” jest najlepszą płytą Megadeth?

Czy album „Dystopia” jest najlepszą płytą Megadeth?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine