Z którego albumu Megadeth Dave Mustaine jest najbardziej dumny?

Aleksandra Degórska
12.12.2016 13:14
Z którego albumu Megadeth Dave Mustaine jest najbardziej dumny? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Lider Megadeth wytypował krążek, z którym chciałby być kojarzony. Jesteście ciekawi o jakim albumie jest mowa? Odpowiedź gitarzysty nie jest wcale zaskakująca.

„Dystopia” odniosła spory komercyjny sukces, bowiem krążek zadebiutował na 3. pozycji na liście Billboardu. Tym samym stał się największym sukcesem Megadeth od 24 lat, bowiem to drugi najlepszy wynik w historii zespołu i najlepszy od wydania „Countdown to Extinction” z 1992 roku. Co więcej płyta otrzymała nominację do Grammy 2017.

Nic zatem dziwnego, że Dave Mustaine jest dumny ze swojego najnowszego dzieła i na pytanie odnośnie tego, za który album chciałby zostać zapamiętany wybrał właśnie najnowsze dzieło:

Jeżeli chodzi o rozwój mojej gry i tworzenia utworów, ponowną znajomość z Davidem Ellefsonem i Kiko, który jest tak niewiarygodnym gitarzystą - w tym sensie wybrałbym album „Dystopia”.

Na tym albumie na perkusji udzielał się Chris Adler z Lamb of God. W czasie trasy zastępował go Dirk Verbeuren, który ostatecznie dołączył do szeregów Megadeth. Dave Mustaine zatem już zaciera ręce myśląc o kolejnym studyjnym wydawnictwie:

Teraz, odkąd mamy w zespole Dirka Verbeurena niecierpliwie czekam na to co wydarzy się potem. Gdy idziemy do sali prób rozgrzewamy się przed koncertem i słyszymy Dirka grającego blasty zastanawiam się jak Megadeth będzie brzmieć, gdy będziemy tworzyć następny album. Mamy te paraliżujące czaszkę bity, które prowadzą moje granie do nieziemskich limitów.

Lider Megadeth już nie może doczekać się, gdy rozpocznie prace nad kolejnym wydawnictwem, o którym zaczął myśleć już po wyjściu ze studia po nagraniu płyty „Dystopia”. Frontman chwali sobie współpracę z muzykami, którzy obecnie tworzą Megadeth i liczy na to, że następny krążek będzie naprawdę spektakularny.

Tymczasem „Dystopia” całkiem nieźle radzi sobie na rynku. Dotychczas formacja podzieliła się z fanami animowanymi klipami do utworów „The Threat is Real” czy „Dystopia”, zaś do numeru „Poisonous Shadows” stworzono teledysk w 360 stopniach. Również do „Post American World” oraz „Conquer Or Die!” powstały klipy.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.