13.03.2019 11:48

Z teledysku Tulii zniknął krzyż. Zespół tłumaczy, skąd taka decyzja

Na potrzeby Eurowizji 2019, grupa Tulia nagrała dwujęzyczną wersję utworu "Pali się". Z nowego teledysku zniknął fragment, na którym widać krzyż. Sprawdź, dlaczego.

Tulia
foto: kadr z wideo/TuliaVEVO

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 budzi duże kontrowersje jeszcze przed rozpoczęciem międzynarodowej rywalizacji. Ze względu na regulamin wydarzenia z uczestnictwa w imprezie wycofała się Ukraina. Reprezentantka kraju nie chciała podpisać proponowanych przez organizatorów warunków współpracy i zrezygnowała z finałowego występu. Mieszkańcy Ukrainy solidarnie zdecydowali, że nie wybiorą zastępstwa. Jeden z punktów surowego regulaminu dotknął także polskiej grupy Tulia.

Ich Troje na Eurowizji 2019
Ich Troje na Eurowizji 2019
Przeczytaj także Co obcokrajowcy myślą o polskich reprezentantach na Eurowizji?

Eurowizja 2019: Tulia usunęła krzyż z teledysku "Pali się (Fire Of Love)"

Tulia będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 zgodnie z decyzją Komisji Telewizji Polskiej. Grupa zaprezentuje podczas finału swoją autorską piosenkę w odświeżonej, dwujęzycznej wersji. I chociaż bukmacherzy nie dają dużych szans Polakom w rywalizacji, to folkowa formacja intensywnie przygotowuje się do konkursu. Artystki nagrały utwór "Pali się" na nowo. Wersja z podtytułem "(Fire Of Love)" ma ułatwić odbiór przekazu piosenki za granicą. Modyfikacji uległ też teledysk do kompozycji. Spostrzegawczy widzowie klipu zauważyli, że z jednego z kadrów teledysku zniknął krzyż.

W rozmowie z portalem plejada.pl, management Tulii oświadczył, że zmiana tego szczegółu była konieczna ze względu na regulamin konkursu, który zabrania promowania jakichkolwiek religii:

"

Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów. "

Sprawdź: >>Kim jest zespół, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Tulia