Z teledysku grupy Tulia "Pali się" zniknął krzyż. Czy to cenzura przed Eurowizją 2019?

Joanna Chojnacka
11.03.2019 16:19
Z teledysku grupy Tulia "Pali się" zniknął krzyż. Czy to cenzura przed Eurowizją 2019? Fot. Kadr z wideo/Tulia

Zespół Tulia zaprezentuje na Konkursie Eurowizji dwujęzyczną wersję utworu "Pali się (Fire Of Love)". Czy mamy do czynienia z cenzurą?

Zgodnie z decyzją Komisji Telewizji Polskiej to grupa Tulia będzie reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji 2019. I chociaż buckmacherzy nie dają zespołowi szans podczas rywalizacji, to folkowa formacja intensywnie przygotowuje się do występu w Izraelu. Do niedawna nie było wiadomo, jaki repertuar zaprezentuje kapela podczas finału. Jak się wkrótce okazało, będzie to nowa wersja piosenki "Pali się".

Przeczytaj także

Grupa Tulia usunęła krzyż z teledysku do "Pali się (Fire Of Love)"

Grupa Tulia nieco zmodyfikowała swoją kompozycję na potrzeby konkursu. Utwór otrzymał podtytuł "Fire Of Love" i zostanie wykonany w dwujęzycznej wersji, aby ułatwić zrozumienie przekazu zagranicznym słuchaczom. Jednak to niejedyna zmiana, jaką wprowadziła formacja. Jak zauważył dziennikarz portalu gosc.pl, Jarosław Dudała - z teledysku do utworu zniknął krzyż. Redaktor zasugerował w swoim artykule, że zabieg może być elementem cenzury. Krzyż w polskiej wersji pojawia się w 12. sekundzie klipu, w nowym klipie został zastąpiony innym obrazem. Poniżej możecie obejrzeć oba teledyski.

Tulia - Pali Się

Tulia - Pali Się (Fire Of Love)

Poprosiliśmy zespół o komentarz w sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz też: >>„Nieznajomy” Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.