11.03.2019 16:19

Z teledysku grupy Tulia "Pali się" zniknął krzyż. Czy to cenzura przed Eurowizją 2019?

Zespół Tulia zaprezentuje na Konkursie Eurowizji dwujęzyczną wersję utworu "Pali się (Fire Of Love)". Czy mamy do czynienia z cenzurą?

Tulia
foto: Kadr z wideo/Tulia

Zgodnie z decyzją Komisji Telewizji Polskiej to grupa Tulia będzie reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji 2019. I chociaż buckmacherzy nie dają zespołowi szans podczas rywalizacji, to folkowa formacja intensywnie przygotowuje się do występu w Izraelu. Do niedawna nie było wiadomo, jaki repertuar zaprezentuje kapela podczas finału. Jak się wkrótce okazało, będzie to nowa wersja piosenki "Pali się".

Tulia, Eurowizja 2019
Tulia, Eurowizja 2019
Przeczytaj także Tulia: Kim jest zespół, który będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

Grupa Tulia usunęła krzyż z teledysku do "Pali się (Fire Of Love)"

Grupa Tulia nieco zmodyfikowała swoją kompozycję na potrzeby konkursu. Utwór otrzymał podtytuł "Fire Of Love" i zostanie wykonany w dwujęzycznej wersji, aby ułatwić zrozumienie przekazu zagranicznym słuchaczom. Jednak to niejedyna zmiana, jaką wprowadziła formacja. Jak zauważył dziennikarz portalu gosc.pl, Jarosław Dudała - z teledysku do utworu zniknął krzyż. Redaktor zasugerował w swoim artykule, że zabieg może być elementem cenzury. Krzyż w polskiej wersji pojawia się w 12. sekundzie klipu, w nowym klipie został zastąpiony innym obrazem. Poniżej możecie obejrzeć oba teledyski.

Tulia - Pali Się

Tulia - Pali Się (Fire Of Love)

Poprosiliśmy zespół o komentarz w sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz też: >>„Nieznajomy” Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Eurowizja Tulia