Za co James Hetfield najbardziej lubi muzyków Metalliki?

Maciej Koprowicz
14.08.2017 14:55
Za co James Hetfield najbardziej lubi muzyków Metalliki? Fot. James Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS

W oczach lidera Metalliki Robert Trujillo jest pracusiem, Lars Ulrich zajadłym buldogiem, a Kirk Hammett wciela w życie zasadę „carpe diem”.

W świecie rocka nie są rzadkością konflikty wewnątrz słynnych zespołów. W wielu przypadkach wybitne grupy łączy wyłącznie biznes, a ich członkowie po godzinach nie są w stanie na siebie patrzeć. Na szczęście muzycy Metalliki bardzo się lubią także prywatnie, a jej lider dla każdego kolegi z zespołu ma wiele miłych słów.

James Hetfield w rozmowie z kanadyjskim „Edmonton Journal” zdradził, co najbardziej lubi w pozostałych członkach „Mety”. Wokalista i gitarzysta zespołu komplementował zarówno ich podejście do pracy, jak i cechy charakteru. Zaczął od najmłodszego stażem w zespole, basisty Roba Trujillo:

Jest w zespole dłużej, niż jakikolwiek inny basista. Zawsze będzie tym nowym. Miejmy nadzieję, że żadnego innego nowego już nie będzie. Jest ekstremalnie oddany sprawie. Zawsze ćwiczy. Rzuca nam wyzwania: „A może spróbujemy tego?”. Bardzo oddany muzyce.

Perkusista Lars Ulrich w oczach Jamesa jest przede wszystkim doskonałym biznesmenem, który jednak naprawdę kocha to, co robi:

Nie ma dla niego odpowiedzi „nie”. To ma dobre i złe strony, kiedy jesteś jego partnerem w biznesie. Jeśli napuścisz tego buldoga na kogoś innego, jest świetnie. Jest bardzo dobry, jeśli chodzi o obraz ogólny całości, podczas gdy ja skupiam się na detalach. Jest bardzo zaangażowany w to, co kochają fani – to on jest największym fanem Metalliki.

Hetfieldowi imponuje stoicka postawa życiowa gitarzysty Kirka Hammetta:

Jest w nim pewna niewinność. Nie przejmuje się zbytnio życiem, bierze je takim, jakie jest i przydarzają mu się dobre rzeczy. Nie czuje potrzeby kontrolowania swoich spraw.

Członkowie Metalliki są też z natury bardzo szczerzy i rozmowni. Trwająca właśnie trasa koncertowa po Ameryce Północnej sprzyja licznym wywiadom, w których muzycy dzielą się z fanami wieloma ciekawostkami na swój temat. James Hetfield przy innej okazji przyznał się na przykład do bycia psychofanem Iron Maiden. Lars Ulrich z kolei wyznał, kogo chciałby zobaczyć na swoim miejscu za bębnami Metalliki, a także przypomniał sobie mroczne początki zespołu, gdy musiał wyprzedawać kolekcję płyt, by mieć co do gara włożyć. 

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.