Zabójca fanki Metalliki stanął przed sądem
Magda Słomka
17.09.2015 14:30
Zabójca fanki Metalliki stanął przed sądem Fot. AP / FOTOLINK

Morgan Harrington, która sześć lat temu wracała z koncertu Metalliki na kampus uniwersytecki, została zamordowana. Sprawca - Jesse Leroy Matthew dopiero stanął przed obliczem sądu...

Ława przysięgłych w Albemarle County w Wirginii oskarżyła Jesse’a Leroya Matthew o porwanie, zabicie i zbezczeszczenie zwłok Morgan Harrington – 20-letniej fanki Metalliki, która zaginęła po koncercie ulubionego zespołu i została znaleziona martwa kilka miesięcy później.

Dziewczyna 17 października 2009 roku wracała z koncertu autostopem na kampus uniwersytecki Virginia Tech. Jej zwłoki zostały odnalezione na farmie położonej ponad 16 kilometrów od miejsca, do którego chciała dojechać, w styczniu 2010 roku.

foto: metallica.com Fot. foto: metallica.com

Matka zamordowanej dziewczyny wyznała, co czuje po ogłoszeniu wyroku.

Kiedy osoba odpowiedzialna za zbrodnię staje przed obliczem sądu, pojawia się satysfakcja. Coś tak haniebnego, jak odebranie komuś życia, powinno mieć swoje skutki. Dziś wreszcie domino konsekwencji za zabicie Morgan Harrington spadło na Jesse’a Matthew.

Według matki Metallica bardzo pomogła i zaangażowała się w sprawie śmierci jej córki.

James Hetfield chciał porozmawiać z Danem [Harringtonem, ojcem Morgan, przyp. red.] jak ojciec z ojcem. Zapytał: „Co możemy zrobić?”. Przez ponad trzy lata muzycy cały czas angażowali się w tę sprawę. James współpracował z FBI i mówił o niej publicznie.

Metallica dołożyła 50 tysięcy dolarów do nagrody oferowanej przez Harringtonów osobie, która udostępni jakiekolwiek informacje o morderstwie ich córki. Kapela przeznaczyła kolejne 50 tysięcy na stypendia naukowe nazwane imieniem nieżyjącej fanki.

Zobaczcie, jak wokalista Metalliki zwracał się do fanów z prośbą o pomoc w schwytaniu mordercy.

Robert Trujillo, basista kapeli, nie kryje, że sprawa bardzo go poruszyła...

Kiedy dowiedziałem się o tym wydarzeniu, byłem zmiażdżony. Takie rzeczy naprawdę zasmucają, w szczególności kiedy jesteś rodzicem. To najgorsza rzecz jaką możesz sobie wyobrazić.

Jak prawda wyszła na jaw?

Jesse Leroy Matthew stanie przed sądem za zabicie w 2014 roku Hannah Graham, studentki tego samego uniwersytetu, na którym studiowała fanka Metalliki.

Według detektywów od dawna istniały podejrzenia, że za śmierć obu dziewczyn odpowiada ta sama osoba. Wszystko stało się jasne w czerwcu 2015 roku, kiedy Matthew został skazany za usiłowanie zabójstwa i napaść na tle seksualnym trzeciej osoby. Policja przesłuchała ofiarę, dzięki czemu mogła potwierdzić przypuszczenia co do tożsamości zabójcy Morgan Harrington.

foto: fbi.com Fot. foto: fbi.com

Prokuratorzy nie chcą zdradzić, jakie dowody dokładnie zaważyły nad zarzutem. Nie wiadomo także jaka kara zostanie udzielona oskarżonemu. Kolejna rozprawa Jesse’a Leroya Matthew zaplanowana jest na 30 września 2015 roku.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.