04.06.2020 11:28

Zack De La Rocha i Josh Homme wystąpili na albumie znanych raperów [AUDIO]

Run The Jewels zaskoczyli swoich fanów i udostępnili swój najnowszy album na dwa dni przed planowaną premierą. W sieci za darmo dostępny jest już krążek "RTJ4", na którym gościnnie pojawili się m.in. Zack De La Rocha i Josh Homme.

Zack De La Rocha
foto: Polaris Images/East News

Run The Jewels nigdy nie kryli się z tym, że inspiruje ich rock i metal. Killer Mike i El-P nawijają w rytm beatów, które często zawierają sample gitar, rockowych perkusji, a swoją ciężkością i ilością basu mogłyby zawstydzić niejeden metalowy zespół. Do tego często współpracowali z Zackiem De La Rochą, który pojawił się gościnnie na m.in. jednym z ich pierwszych singli "Close Your Eyes".

De La Rocha i Homme gościnnie na albumie Run The Jewels

Wokalista Rage Against The Machine pojawił się gościnnie również na najnowszym albumie duetu, "RTJ4". Panowie mieli promować krążek na wspólnej trasie, jednak koronawirus pokrzyżował koncertowe plany RTJ i RATM. Na szczęście wciąż możemy usłyszeć efekt ich studyjnej współpracy w utworze "JU$T", w którym gościnnie na wokalu pojawił się również... Pharrell Williams, współtwórca hitów "Happy" i "Get Lucky".

Rage Against the Machine odwołało koncerty. Co z występem w Polsce?
Rage Against the Machine odwołało koncerty. Co z występem w Polsce?
Przeczytaj także Rage Against the Machine odwołało koncerty. Co z występem w Polsce?

Utworu z De La Rochą i Williamsem posłuchacie poniżej:

Większym zaskoczeniem na albumie "RTJ4" jest gościnny występ Josha Homme'ego z Queens of the Stone Age. Lider popularnej grupy pojawił się w utworze "pulling the pin" (gitara i wokale w tle), gdzie swojego wokalu użyczyła również legenda soulu, Mavis Staples. Posłuchajcie efektu ich współpracy poniżej:

Cały album "RTJ4" autorstwa Run The Jewels jest dostępny za darmo na YouTubie, a także na większości platform streamingowych. 

Cover RATM w walce z rasizmem
Cover RATM w walce z rasizmem
Przeczytaj także 10-latka zagrała cover Rage Against the Machine. Tak walczy z rasizmem [WIDEO]

Jak podobają wam się nowe kawałki Run The Jewels?

Tagi: Josh Homme Rage Against the Machine