09.09.2016 09:30

Zack de la Rocha w solowym utworze „Digging For Windows”

Jest to pierwszy od dłuższego czasu solowy numer byłego wokalisty Rage Against the Machine. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja.

Zack de la Rocha w solowym utworze „Digging For Windows”
foto: LFI / Photoshot / Reporter / East News

W maju 2016 roku muzycy Rage Against The Machine ogłosili powstanie nowej supergrupy Prophets of Rage, w skład której wchodzą Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill.

W kapeli nie pojawił się Zack de la Rocha i muzyk dał swoje „błogosławieństwo” nowej supergrupie. Wszyscy zaczęli się zastanawiać, gdzie podział się wokalista i czy jest cień szansy na to, że pojawią się nowe nagrania z jego udziałem, bo jak dotychczas było o nim cicho.

W końcu wokalista wyszedł z cienia i zaprezentował nowy solowy kawałek zatytułowany „Digging For Windows”:

Numer zapowiada krążek, który ma ukazać się w 2017 roku. W utworze na gitarze zagrał Matt Sweeney, na klawiszach zaś Nick Hook.

Za produkcję utworu odpowiedzialny jest raper EL-P, z którym wokalista współpracował jeszcze w 2014 roku i pojawił się w utworze Run the Jewels zatytułowanym „Close Your Eyes (And Count To Fuck)”:

EL-P wyznał, że do współpracy między muzykami doszło już dosyć dawno temu:

"

W 1999 roku spędziłem miesiąc w moim apartamencie w Brooklynie z Zackiem tuż przed tym jak rozstał się z Rage Against The Machine pracując nad muzyką, która nigdy nie ujrzy światła dziennego. "

Plotki dotyczące nagrywania solowego albumu przez Zacka pojawiały się na przestrzeni dwóch dekad. Tacy muzycy jak Questlove, Trent Reznor i DJ Shadow zdradzili, że spotkali się z wokalistą w studiu.

Potwierdzeniem tego było chociażby nagranie wspólnego utworu w 2003 roku z DJ'em Shadowem zatytułowanego „March of Death”, któryzapowiadał ukazanie się nowego albumu, do czego jednak nie doszło.

Lider Nine Inch Nails, Trent Reznor, tak wypowiadał się na ten temat w 2011 roku:

"

Nagraliśmy materiał, który uważałem za całkiem dobry i to było frustrujące, bo wiedziałem, że nigdy nie ujrzy światła dziennego. Zack - mówię to z szacunkiem dla niego - dochodziło do takiego momentu, gdy twierdził - „Nie mogę tego zrobić, to brzmi za bardzo jak Rage”. Mówiłem mu: „Ok, zróbmy to w ten sposób”, na co odpowiadał: „Tak nie mogę, nie brzmi to wystarczająco dobrze jak jest to ode mnie wymagane”. Istnieje parę dobrych numerów, które gdzieś tam są, ale to zależy od niego. Wątpię, że zostaną opublikowane. "

Zack de la Rocha tym razem chyba poważnie podszedł do nagrywania solowego krążka, bo w celach promocyjnych powstały oficjalne profile muzyka na Facebooku oraz Twitterze. Miejmy nadzieję, że nic nie przeszkodzi wokaliście w opublikowaniu nowego solowego materiału.

Jak oceniacie „Digging For Windows” byłego wokalisty Rage Against the Machine?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rage Against the Machine