03.11.2017 16:04

Zagłosuj na 23. Przystanek Woodstock w plebiscycie European Festival Awards

Przystanek Woodstock po raz kolejny został nominowany do prestiżowej nagrody European Festival Awards. Na festiwal w głosowaniu publiczności można głosować do 30 listopada 2017 roku. 

Zagłosuj na 23. Przystanek Woodstock w plebiscycie European Festival Awards
foto: Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Pierwszym etapem plebiscytu jest głosowanie, w którym publiczność zadecyduje, który z festiwali przejdzie do drugiego etapu konkursu. Głosowanie trwa do 30 listopada. Następnie, panel ekspertów, wyłoni zwycięzców całego plebiscytu. Eksperci będą zobowiązani, aby wziąć pod uwagę wyniki głosowania publiczności przy uzasadnieniu swojego wyboru. Link do głosowania znajdziecie tutaj.

Nagrody w plebiscycie European Festival Awards są przyznawane w 15 kategoriach – festiwale podzielone są w zależności od ilości odwiedzających lub też miejsc, w których są organizowane. Doceniane są też innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa wydarzenia, projekty mające na celu ochronę środowiska, inicjatywy promujące idee zaangażowania społecznego, a także wkład wydarzenia w budowę świadomości społecznej festiwalowiczów. 

Przystanek Woodstock nominowany został w kategorii "Najlepszy Duży Festiwal", w której rywalizuje z innymi festiwalami organizowanymi na wolnym powietrzu i odwiedzanymi przez co najmniej 400 000 uczestników.

Jak mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP i twórca Festiwalu Przystanek Woodstock:

"

Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że możemy podzielić się naszym Najpiękniejszym Festiwalem Świata na arenie międzynarodowej. Idea tego plebiscytu polega na przyjacielskiej rywalizacji i to jest coś z czym zgadzamy się w 100%. To doskonała okazja na pokazanie specjalistom z branży muzycznej super marki "made in Poland", festiwalu który łączy ludzi z zupełnie różnych światów. "

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Trivium, Nothing But Thieves czy New Model Army. Przyszłoroczna edycja odbędzie się natomiast 2-4 sierpnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival