17.12.2015 15:49

Zagraj na gitarze z aplikacją Dream Theater

Teraz i Ty możesz kreować muzykę bez posiadania instrumentu. Jak prezentuje się nowa apka, która to umożliwia?

Zagraj na gitarze z aplikacją Dream Theater
foto: Dariusz Ptaszyński, Antyradio.pl

Marzy Ci się rozpoczęcie muzycznej kariery, ale jak na razie nie masz odpowiedniego sprzętu? Technologia szybko idzie do przodu i daje gotowe rozwiązanie tego problemu.

Firma Wizdom Music, założona przez Jordana Rudessa z kapeli Dream Theater, wypuściła na rynek nową aplikację GeoShred, dzięki której można tworzyć muzykę na iPadzie. Apka zawiera nowej generacji fizyczne modelowanie dźwięku i umożliwia tworzenie gitarowego brzmienia za pomocą tabletu.

GeoShred stanowi połączenie wcześniejszej aplikacji firmy Wizdom Music - Geo Synthesizer z gitarowym efektem od firmy moForte. Najnowszy produkt pozwala na osiągnięcie realistycznego dźwięku gitary, jak również wszelkich dodatkowych efektów. Użytkownik może wybrać instrument, rodzaj strun, pozycję w jakiej trzyma kostkę gitarową, harmonie oraz wiele innych funkcji.

Zobaczcie, jak prezentuje się zrzut ekranu z aplikacji:

foto: wizdommusic.com
foto: wizdommusic.com

Dr. Julius O. Smith III, który przyczynił się do powstania tego produktu, zachwala go stwierdzając, że jest to duży krok do przodu:

"

GeoShred jest ukoronowaniem 30 lat badań i rozwoju fizycznego modelowania dźwięku. Aplikacja wprowadza nową generację technologii na twoje koniuszki palców. "

Obejrzyjcie, jak to wszystko wygląda w praktyce:

Denis Labrecque, doradca marketingowy moForte zapewnia, że wielość funkcji zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika:

"

GeoShred to unikatowy, czuły interface do kreowania dźwięku i umożliwiający bezpośrednią kontrolę tuzina efektów i parametrów. Dzięki tej aplikacji możesz stworzyć muzykę, która ożywa wraz z ekspresją – możesz grać realistycznie brzmiące sprzężenia, wibracje, slide, akordy, auto-arpeggio i wiele, wiele więcej. "

Firma Jordana Rudessa, Wizdom Music, stworzyła również aplikację MorphWiz, która wygrała szereg nagród. Z resztą członek zespołu Dream Theater nie jest jedynym muzykiem, który wydał podobne akcesoria. Kirk Hammett pod szyldem swojej firmy KHDK, przygotował efekt gitarowy Ghoul Screamer.

Natomiast, jeśli chodzi o obóz Dream Theater, to kapela już 29 stycznia 2016 roku wyda nowy koncepcyjny album „The Astonishing”. Opowie na nim historię konfliktu między The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia rozgrywającego się w 2285 roku. Zespół udostępnił pierwszy singiel z tego wydawnictwa, zatytułowany „The Gift of Music”.

Jak Wam się podoba nowa aplikacja GeoShred?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dream Theater