13.02.2015 11:29

Zagraj na nowej płycie Skowytu!

Warszawski zespół postanowił, że nagra swoją 2. studyjną płytę w dość nietypowy sposób, bo... każdy może na niej wystąpić! Jak to zrobić?

Zagraj na nowej płycie Skowytu!
foto: Janusz Iwanow

Skowyt, autor numerów „Ona jest Nazi” i „Achtung, Polen”, postanowił przypomnieć o sobie po trzech latach od wydania debiutanckiego krążka. Zespół organizuje specjalny konkurs, w którym do wygrania jest rzecz zupełnie nietypowa... Aretzky, gitarzysta Skowytu zaprasza chętnych do zagrania gitarowej solówki na nowym krążku kapeli! 

"

Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Zdjęcie obok, to nie egipskie hieroglify, ale zapis solówki do nowego utworu Skowytu – „Pokój chatom, wojna pałacom”. Jeśli ktoś gra na gitarze, wie jak używać tabulatury i uważa, że jest w stanie nagrać tę solówkę, niech się zgłasza. "

sko

Wideo możecie wysyłać na adres: chcezagracsolonaplycieskowytu@gmail.com

Skowyt sam zdecyduje o tym kto wpadnie do studia w czasie sesji nagraniowej albumu. Chłopaki zapewniają nocleg (jeśli będzie konieczny), ciepły posiłek oraz backline. Dojazd we własnym zakresie. Zgłoszenia można wysyłać do 17.02.2015 roku!

Nowa płyta Skowytu planowana jest na maj 2015 roku, a muzycy wchodzą do studia już w lutym. Od czasu albumu „Achtung, Polen!”, Skowyt intensywnie koncertował, zaliczając między innymi Przystanek Woodstock, koncerty WOŚP oraz wspólne granie z Farben Lehre, Dezerterem i Proletaryatem. Wokalista Skowytu, Ługi, wyjaśnił dlaczego rozpoczęcie pracy nad drugim albumem zajęło zespołowi tyle czasu.

"

Długo się zabieraliśmy do tej płyty. Pierwszy krążek to był czas wojen z wydawcami, wewnętrznych kłótni, wychodzenia z problemów, zmian składu, więc trochę odsuwaliśmy od siebie myśli o drugiej płycie. Okazało się jednak, że materiał na dwójkę poszedł mega sprawnie i świeżo. Są mega punkowe petardy, ale też kilka fajnych eksperymentów, które rozwijają muzyczny świat Skowytu o lata świetlne. Przekazowo oczywiście nadal jest bez kompromisów. "

Zgłosicie się?

Magda Słomka
Tagi: Rock News